Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šodien, 6. novembrī, Rīgā notika Philips rīkotā diskusija par  inovāciju nozīmi veselīga dzīvesveida, veselības aprūpes un apgaismojuma jomā. Diskusijā, kurā piedalījās Philips Research Pacientu aprūpes risinājumu vecākais pētnieks Dr. Ihors Kirenko (Ihor Kirenko), Philips Baltic vadītāja Elīna Gaitniece, geštaltterapeite Solvita Vektere, inovāciju eksperts Viesturs Zeps un mediju pārstāvji, tika apskatīta inovāciju loma šī brīža sabiedrībā, risinot cilvēku ikdienas jautājumus, kā arī radot priekšnoteikumus ekonomiskai izaugsmei.

“Philips vairāk nekā 120 gadu vēstures laikā ir mainījušies produkti, taču nemainīga palikusi virzība uz jauninājumiem un inovāciju, kas neatkarīgi no ekonomiskās situācijas vienmēr ir bijusi uzņēmuma attīstības stratēģijas un veiksmes pamatā. Philips vienmēr ir radījis tehnoloģijas un uzstādījis kvalitātes standartus, kas apsteidz savu laiku un kas padara mūsu dzīvi vienkāršāku, patīkamāku un veselīgāku. Un ar šo pieredzi mēs dalījāmies šodienas diskusijas laikā,” saka Philips Baltic vadītāja Elīna Gaitniece.

Noskaties šo video uz uzzināsi, kā Philips izstrādātā VitalSigns tehnoloģija var noteikt cilvēka pulsu un elpošanas biežumu ar parastu kameru, turklāt bez fiziska kontakta:

“Ar saviem jaunajiem produktiem, no kuriem daļa, piemēram, Vital Signs Camera, vēl faktiski nav nonākuši līdz tirgum, Philips ļāva ieskatīties, mācīties un apgūt tā pieredzi inovāciju ieviešanā. Latvijā, kas ir ļoti attīstīta tieši jauno tehnoloģiju adaptēšanā — mēs esam vieni no pirmajiem, kas izmanto jaunākās lietojumprogrammas, Philips var iegūt lielisku tirgus informāciju par produktu uzlabošanu. Protams, Latvijas inovatori ir ieinteresēti, lai šādas un līdzīgas kompānijas sadarbotos ar mūsu zinātniskajām institūcijām, lai Latvijas zinātnieku atklājumus būtu iespējams ātrāk un ar lielāku mērogu komercializēt,” pēc diskusijas norādīja inovāciju eksperts Viesturs Zeps.

Diskusijas laikā izskanēja viedokļi, ka mūsdienu tehnoloģijas ne tikai uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti visā pasaulē, bet arī veido emocionāli un fiziski patīkamāku dzīves telpu un ikdienu. Vēl būtiskāk moderno tehnoloģiju izmantošana, jo īpaši veselības aprūpē, atbalsta un uzlabo gan atsevišķu cilvēku, gan visas sabiedrības veselību. Īpaši tas aktuāli tagad, kad mūsu sabiedrība noveco. Diskusijas dalībnieki atzīmēja, ka bieži vien nākas saskarties ar mītu, ka inovācijas ir saistītas ar lielām izmaksām. Taču, piemēram, ieviešot un izmantojot inovatīvus risinājumus medicīnas jomā, kopējie izdevumi samazinās. Energoefektivitātes jomā modernie apgaismojuma risinājumi ļauj ieekonomēt līdz pat 75 % enerģijas. Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka inovāciju nav jēgas virzīt tikai inovācijas dēļ.

Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar unikālām Philips ierīcēm — Vital Signs Camera, Blue Touch Pain Relief Patch, Philips HUE, OLED, Sonicare Air Floss un LUMEA Precision. Vital Signs Camera veic sirds un elpošanas ritma mērījumus tikai ar video kameras palīdzību. Blue Touch Pain Relief Patch izmantot zilās LED gaismas terapiju un bez medikamentiem spēj remdēt muskuļu un locītavu sāpes. OLED spogulis vada un atspoguļo gaismu caur viena vai vairāku slāņu bioloģiskā materiāla pusvadītājiem. Pasākuma dalībnieki kā vieni no pirmajiem Eiropā tika iepazīstināti ar vienoto mājas apgaismojuma sistēma Philips HUE, kas vadāma ar mobilo telefonu. Zobu higiēnas ierīce Sonicare Air Floss ar ūdens spiediena strūklu, kuras ātrums ir 72 km/h, ļauj vienkārši un ātri iztīrīt un iznīcināt baktērijas zobstarpās, kā arī uzlabot smaganu veselību. Savukārt LUMEA Precision izmanto inovatīvu gaismas tehnoloģiju — IPL (Intense Pulsed Light), kas iznīcina apmatojumu jau tā saknē.

Izsaki savu viedokli