Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

ASV ir veikts jauns pētījums, kas, visticamāk, atspoguļo arī citviet pasaulē aktuālo tendenci – bērni daudz biežāk pavada laiku spēlējot spēles viedtālrunī vai planšetdatorā, nevis galda spēles.

Pētījums skaidri norāda, ka bērni (līdz 12 gadiem) arvien biežāk pavada laiku pie skārienjutīgām ierīcēm, nevis puzlēm un galda spēlēm. Uzreiz pēc viedajām ierīcēm ierindojas lelles un spēļu figūras, taču turpat netālu atrodas arī spēļu konsoles.

Turklāt arvien biežāk bērniem pieder kāda no viedajām ierīcēm. Mājsaimniecībās, kur bērniem pieejams planšetdators vai viedtālrunis, aptuveni 36 procentiem bērnu šī ierīce atrodas viņu īpašumā. Pirms gada, piemēram, šīs statistikas ailīte bija atrodams vien-cipara skaitlis.

Protams, rodas jautājums par to kā tad bērni izmanto viedās ierīces. Atsevišķos gadījumos patiešām tiek konstatēts, ka bērni, izmantojot planšetdatorus un viedtālruņus, mācās, taču daudz biežāk šīs ierīces tiek izmantotas izklaides nolūkos. Interesants fakts, ka trešdaļa no respondentiem (vecākiem) atzīmē, ka viedā ierīce nekad nav pildījusi rotaļlietas funkcijas. Tiesa, pētnieki ievēroja faktu, ka vecāki ļoti uzmanīgi atbildēja uz aptaujas jautājumiem, cenšoties pamatot, ka ierīcēs veiktās darbības nāk par labu bērna attīstībai.

Jāatzīmē, ka pētījums veikts ASV, tādēļ dati tieši neatspoguļo situāciju Latvijā vai Eiropā, taču pateicoties tehnoloģiskajam progresam, domājams, ka līdzīgas tendences varētu tikt novērotas arī mūsu valstī.

kidsstats_610x319

Saistītās tēmas: bērniemplanšetdatori

Izsaki savu viedokli