Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nesens kompānijas King Research pētījums liecina, ka personālo datoru īpašniekiem nav īpašas vēlēšanās lietot korporācijas Microsoft operētājsistēmas jauno versiju Windows Vista un viņi nopietni interesējas par tādām alternatīvām kā, piemēram, GNU/Linux un Mac OS X, ziņo SecurityLab.ru.
Kompānija King Research aptaujājusi 961 IT speciālistu. No viņiem 90% šaubās, vai sāks lietot Windows Vista, bet vairāk par pusi ir droši, ka to nesāks lietot tuvākajā laikā. Turklāt 44% aptaujāto uzskata, ka alternatīvās operētājsistēmas varētu viņiem ļaut izvairīties no jaunās Microsoft operētājsistēmas lietošanas.

Aptaujāto vidū no šādām alternatīvām populārākā ir Mac OS X: 28% grasās lietot to, nevis Windows Vista. Nākamās alternatīvas ir trīs populāras Linux sistēmas galda datoriem: par Red Hat balso apmēram ceturtā daļa aptaujas dalībnieku, par firmas Novell sistēmu SUSE Linux un par Ubuntu Linux – 18% par katru. Citas Linux sistēmas nosaukuši 9% aptaujāto, bet 4% nav bijuši droši, kuru izvēlēties.

“Pamatojot savas šaubas par Windows Vista lietošanu, respondenti, galvenokārt runāja par stabilitāti,” komentē Daiena Haglanda no King Research. Ar stabilitāti viņi saprot arī potenciālās savietojamības problēmas ar biznesa programmatūru. Otrs būtisks iemesls, kādēļ aptaujātie šaubās, vai vērts lietot Windows Vista, ir šā produkta cena.

Par vienu no galvenajiem faktoriem, kurš jau šodien ļauj migrēt no Microsoft programmu platformas, balsošanas dalībnieki nosaukuši virtualizāciju.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli