Aktuāls

Pirmo reizi viedtālruņu realizācijas apjomi ir sasnieguši vienu miljardu tālruņu gadā. Tas, protams, nozīmē iespaidīgu noslodzi mobilajiem tīkliem, taču šāds mobilo ierīču daudzums atstāj nopietnu iespaidu uz vidi un šoreiz netiek apspriests scenārijs par viedtālruņa radīto piesārņojumu pēc to izmantošanas beigām.

Pētījumus, ko veikuši Juniper Research analītiķi, atklāj iespaidīgā piesārņojuma apjomu, kas tiek radīts viedtālruņu izmantošanas laikā, lādējot tos. Dotajā brīdī viedtālruņu uzlāde gadā saražo aptuveni 6,4 megatonnas CO2 un citu gāzu, kas atbildīgas par siltumnīcas efekta izraisīšanu, norāda pētījuma veicēji.

Juniper Research ekspertu prognozes nākotnei nav pozitīvas. Viņi norāda, ka tuvāko piecu gadu laikā CO2 un citu gāzu apjoms dubultosies, sasniedzot 13 megatonnas. Interesanti, ka 13 megatonnas ir izmešu apjoms, ko gada laikā saražo 1,1 miljons automašīnu.

Nobeigumā gan jāakcentē divas lietas. Pirmkārt, viedtālruņu ražotāji cenšas ierīces padarīt arvien efektīvākas, samazinot arī ražošanas negatīvo iespaidu. Otrkārt, saprotams, ka CO2 izmešus nerada paši viedtālruņi, bet gan elektroenerģijas ražošana, kas vēlāk tiek izmantot ierīču akumulatoru uzlādei.

smartphones_rect

Saistītās tēmas: videi draudzīgi

Izsaki savu viedokli