Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija IDC ir publicējusi jaunāko pētījumu par viedtālruņu tirgus sadalījumu un izmaiņām. Tas atklāj, ka  Android un Windows Phone audzē muskuļus, kamēr iOS savu ieņemto tirgus daļu zaudē, neraugoties uz iPhone piegāžu apjomu palielināšanos. 

Jaunākie rezultāti atklāj, ka Google mobilā operētājsistēma ir uzstādījusi jaunu rekordu, pirmo reizi pārsniedzot 80 procentu robežu un pabeidzot  trešo ceturksni ar 81,3 procentiem.

Pētījums atklāj vēl vienu interesantu iezīmi. Vidējā cena, ko pircējs samaksājis par savu viedtālruni sasniedz 317 ASV dolārus, kas ir par nepilniem 13 procentiem mazāk nekā pagājušajā gadā.

Tikmēr vidējā planšettelefona cena sasniedz 443 dolārus. Tas ir par 23 procentiem mazāk nekā pirms gada, kad vidēji pircējam nācās šķirties no 573 dolāriem.

Salīdzinot ar pagājušā gada datiem, šogad piegādāts par 40 procentiem viedtālruņu vairāk, sasniedzot 260 miljonu vienību atzīmi.

Neraugoties uz faktu, ka iOS savu tirgus daļu zaudē, Apple situācija tirgū nav tik bēdīga kā sākumā šķiet. Kopumā uzņēmums piegādājis vairāk tālruņu nekā pirms gada un problēma slēpjas faktā, ka Apple vienkārši nespēj audzēt noietu tik ātri kā attīstās viedtālruņu tirgus kopumā.

Viedtālruņu ražotāju pirmais trijnieks paliek nemainīgs – neapstrīdamā līderpozīcijā atrodas Android, tam seko iOS ar nepilniem 13 procentiem, bet trīs reizes mazāku tirgus daļu ieņem Windows Phone.

Collection_smartphones_2013_v1.jpgd31e0fcf-1912-44f2-8c13-bc0fefbcc8f4Large

Saistītās tēmas: viedtālruņi

Izsaki savu viedokli