Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vairāk nekā 70% aptaujāto cilvēku atzinuši, ka viņi ir runājuši pa telefonu esot pie auto stūres nelietojot brīvroku sistēmu, secināts mobilo iekārtu mazumtirdzniecības līdera un eksperta „Trodeks” veiktajā pētījumā par mobilo telefonu lietošanas paradumiem Latvijā. Pētījuma rezultāti arī liecina, ka liela daļa autovadītāju, esot pie auto stūres. arī ne tikai lasa, bet arī raksta īsziņas.

„Neskatoties uz draudiem, ko rada auto vadīšana vienlaikus ar runāšanu pa telefonu vai, vēl jo vairāk, īsziņu rakstīšanu, šāda prakse Latvijā tomēr ir ļoti izplatīta. Turklāt pētījuma dati liecina, ka katrs piektais autovadītājs regulāri runā pa telefonu vienlaikus ar braukšanu. Ņemot vērā to, ka mūsdienu brīvroku sistēmas ir ārkārtīgi ērti lietojamas, šāda autovadītāju paviršība nav saprotama, it īpaši tādēļ, ka šāda darbība rada tiešus draudus ne tikai paša autovadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošībai,” norāda Dace Škrabe, „Trodeks” Reklāmas un mārketinga direktore.

„Trodeks” aptaujas dati arī parāda, ka gandrīz puse jeb 48% vienlaikus ar auto vadīšanu lasa īsziņas, savukārt trešdaļa norādīja, ka mēdz tās arī rakstīt braukšanas laikā. Ceļu satiksmes drošības eksperti uzskata, ka dažādu tekstu lasīšana ir vēl bīstamāka par braukšanu bez brīvroku sistēmas, jo autovadītājs tajā brīdi faktiski neskatās uz ceļu, līdz ar to vēl vairāk palielinot draudus pašam sev un citiem satiksmes dalībniekiem.

„Neskatoties uz to, ka telefons ir lielas daļas iedzīvotāju neatņemama ikdienas sastāvdaļa, ir tomēr reizes, kad ir nepieciešams domāt par piesardzības pasākumiem. Ja tiešām ir kāda neatliekama saruna, tad būtu jāapstājas vai arī jālieto brīvroku sistēma,” uzsver Dace Škrabe.

„Trodeks” aptauja veikta internetā, aptaujājot 602 respondentus vecumā no 20 līdz 74 gadiem.

Saistītās tēmas: brīvroku sistēmashands-freemobilie tālruņi

Izsaki savu viedokli