Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Saskaņā ar 2015. gadā veiktā pētījuma datiem par informācijas tehnoloģiju (IT) izglītību Eiropā, Latvijā pērn IT studiju bakalaura programmā studējuši 4303 studentu, no kuriem vien 19.9% ir bijušas sievietes. 

Jaunākās tendences izglītības jomā liecina, ka Latvijā IT studijas izvēlas arvien vairāk jauno entuziastu. Arī mūsdienu stereotipi par to, ka šajā jomā darbojas tikai vīrieši, palēnām tiek lauzti – ar katru gadu arvien vairāk jauno sieviešu saskata savu karjeras ceļu tieši IT jomā. Pētījums, kurā tika analizētas 13 augstākās izglītības iestādes Latvijā, atklāj, ka no visiem absolventiem, bakalaura grādu IT jomā ieguva 22% sieviešu, kas ir par 3% vairāk nekā 2014. gadā.

Turklāt pētījuma dati liecina, ka dzimumu procentuālais sadalījums arī maģistrantūrā ir saglabājies nemainīgs salīdzinājumā ar bakalaura studijām, pērn 22,3% IT studiju maģistrantūras absolventu ir bijušas sievietes. Savukārt doktorantūrā sieviešu īpatsvars pat nedaudz palielinājies – no visiem studējošajiem, doktora grādu IT jomā ieguva 30% sieviešu.

Lai gan sieviešu īpatsvars IT studijās palēnām pieaug, tomēr joprojām vairums meiteņu neapsver iespēju savu nākotni saistīt ar šo jomu. Ar mērķi mainīt greizos priekšstatus, iedvesmot un iedrošināt meitenes, Tele2 Shared Service Center rīko pasākumu studentiem un nozares profesionāļiem „Girls Make IT Happen 2016”, kas norisināsies šī gada 28. aprīlī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Rīgā, Jelgavas ielā 1, „Magnum” auditorijā.

Pasākuma ietvaros:

  • ar IT studiju un darba tirgus tendencēm iepazīstinās Aivis Brodiņš, CV-Online Latvia vadītājs;
  • ar personīgās pieredzes stāstiem iedvesmos Zaiga Zirdziņa-Pūķe, Evolution Gaming IT pakalpojumu nodaļas vadītāja, un Allison Kirkby, Tele2 AB vadītāja;
  • ar nākotnes vīziju dalīsies Linda Sinka, LearnIT līdzdibinātāja, un Kims Leandersons, Tele2 Shared Service Center vadītājs.

Reģistrēties pasākuma apmeklēšanai iespējams: tele2.com/ssc

Plašāka informācija par pasākumu: https://www.facebook.com/events/998255460257483/1001802619902767/

Ieeja pasākumā: bez maksas.

Izsaki savu viedokli