Aktuāls

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Latvijas iedzīvotāji iepērkas “Google Play” veikalā par vidēji 3 eiro

Sakaru pakalpojumi

Pavīd pirmās ”Samsung Galaxy S9” baumas – Ierīcei būšot 1000 kadru sekundē kameras sensors

Tālruņi, mobilās ierīces

”Samsung” beidzot piedāvā likvidēt ”Bixby” pogas funkcionalitāti

Mobilās aplikācijas

”iMessage” maksājumu serviss ”iOS 11” vēl nebūs pieejams

Mobilās aplikācijas

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Internets

Prezentēts jaunais ”Volkswagen Amarok Aventura Exclusive” prototips un īpašais ”Dark Label” modelis

Auto, Moto

Uzzināt par “Tele2” piedāvātajām vakancēm un pieteikties darbam tagad varēs caur čatbotu

Telekomunikācijas

Laulības, kas ir sākušās ar iepazīšanos internetā, sniedz lielāku apmierinājumu un nav tik trauslas, salīdzinot ar parsti iesākušies romāniem. Pētījumā piedalījās gandrīz 20 tūkstoši respondentu, kuri bija apprecējušies laika posmā no 2005. līdz 2012. gadam. Tika noskaidrots, ka to pāru laulības, kuri bija iepazinušies internetā ir uz 20% stabilākas un partneri ir laimīgāki.

Internets ir daudz efektīvāks instruments, lai atrastu otro pusīti, nekā tradicionālo paņēmienu izmantošana. Pietiekami ir izvēlēties augumu, svaru, acu krāsu, aizraušanās un nospiest pogu „atrast”, pie tam, visus lietotājus apvieno viens mērķis- atrast to īsto un vienīgo. Bārā vai ar draugu palīdzību atrasts cilvēks var nemaz nemeklēt romantiskas attiecības un reālajā dzīvē jaunas attiecības visbiežāk balstās uz fiziskās pievilcības, nevis ar kopējām vērtībām ”,- apgalvo iepazīšanās portāla flirts.lv direktors Andris Ungurs.

article400_internet_dating4-420x0

No visiem respondentiem, kas piedalījās pētījumā, 35 procenti apgalvoja, ka savu otro pusīti ir atraduši intenetā. Laulātos visbiežāk sev atrada vīrieši un sievietes vecumā no 30 līdz 39 gadiem, kuru ienākumi ir lielāki par vidējo.

Vietas, kurās visbiežāk notika iepazīšanās starp respondentiem bija darbs, akadēmiskās iestādes, skola, sabiedriskie pasākumi, klubi un bāri. Mazāk veiksmīgas laulības sākās ar iepazīšanos bāros, „aklajos” randiņos vai arī virtuālo, lomu spēļu pasaulē.

Kā un kad tika pārtraukta laulība ir atkarīgs no dažādiem kritērijiem. Vide, kurā laulātie iepazinušies, ir tikai viens no faktoriem un kurš nav attiecināms uz visiem pāriem, tomēr šī pētījuma rezultāti ir ļoti svarīgi- tie maina uztveri, kā mūsdienu sabiedrībā veidojas laulība”,- apgalvo Johnas Acioppo pētījuma vadītājs un psiholoģijas profesors Čikāgas Universitātē.

Viņš pamanīja, ka iepazīšanās portālā cilvēki atrod daudz vairāk potenciālo partneru. Izvēloties no lielāka loka, cilvēkiem ir lielāka iespēja atrast sev ideālo pāri. Viņš arī pievērš uzmanību, ka satiekoties ar cilvēkiem, kuri tika atrasti internetā, pastāv lielāka iespēja, ka partneris daļu informāciju par sevi ir pieskaistinājis.

Pēc pētījuma Lietuvā tika noskaidrots, ka 55% iepazīšanās portāla lietotāju sniedz pilnīgi patiesu informāciju par sevi. Pārējie tikai nenozīmīgi pieskaistina informāciju- korektē svaru, augumu, vecumu vai arī noklusē par kaitīgiem ieradumiem. Pētījums tika veikts šī gada jūlijā.

J. Cacioppo pētījums tika veikts Amerikas Savienotajās valstīs, un tika prezentēts pagājušā gada jūnijā.

Visu pētījumu var atrast šeit.

Izsaki savu viedokli