Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Portatīvie datori pēdējā laikā ir kļuvusi par vienu no pārdotākajām preču kategorijām, un interesese par tiem arvien pieaug, tādēļ pirms kāda laika portāls BOOT.Lv saviem lasītājiem piedāvāja praktiskus padomus šo datoru izvēlē. Šoreiz piedāvājam uz klēpjdatoru ražotājiem paskatīties no pavisam cita skata punkta… Lielākā daļa pircēju uzskata, ka visas lielās kompānijas, kas pārdod klēpjdatorus ar savu zīmolu, pašas tos arī ražo. Tomēr realitāte ir nedaudz citādāka. Tieši par šo realitāti runāsim šajā rakstā, jo kuru gan neinteresē jautājums “Kas patiesībā ražo manu klēpjdatoru?”. Domājams, ka šāds jautājums nomoka daudzus. Bet, pirms sākam, vēlamies jums atgādināt, ka, lai gan daudzu kompāniju piegādātāji daļēji sakrīt, tas nenozīmē to, ka šo kompāniju klēpjdatori un to kvalitāte ir identiska, jo katrs no šiem uzņēmumiem datoru ražošanai atvēl dažādas naudas summas. Līdz ar to atšķiras šo ražotāju datoru materiālu kvalitāte, un paši datori.

Patiesībā lielākie datoru ražotāji pasaulē ir: Quanta (pasaulē lielākais klēpjdatoru ražotājs), Compal, Inventec, Wistron, ASUStec un Foxconn. Tāpat par salīdzinoši lieliem “spēlētājiem: šajā tirgū uzskatāmi: MicroStar (MSI), FIC,
Mitac, Clevo,
Arima,
Twinhead, Elitegroup
Computer Systems (ECS)
un Uniwill (kas atrodas ECS pakļautībā).


Kur patiesībā ir ražots tavs klēpjdators?

Turpinājumā piedāvājam jums nelielu tabulu ar kompānijām, kurām pasaulē lielākie klēpjdatoru ražotāji piegādā sevis saražotos klēpjdatorus, kā arī valstis no kurām šie ražotāji patiesībā nāk:

Ražotājs Valsts, kurā ražotājs atrodas Lielākās kompānijas, kurām klēpjdatorus piegādā šis ražotājs
Quanta Taivāna HP/Compaq, Dell, Toshiba, Sony, Fujitsu Siemens, Acer, NEC, Gateway un IBM
Compal Ķīna Toshiba, HP/Compaq, Acer un Dell
Wistron Taivāna HP/Compaq, Dell, IBM, NEC un Acer
Arima Taivāna HP/Compaq, NEC, and Dell
Uniwill/ECS Taivāna IBM, Fujitsu Siemens un Dell
AsusTek Taivāna Apple, Asus, Sony un Samsung
Inventec Taivāna HP/Compaq, Toshiba un BenQ

Daži informācijas avoti liecina, ka šie uzņēmumi saražo visus Hewlett-Packard un Apple klēpjdatorus, vairāk par 90% Dell, vairāk par 70% Toshiba un vairāk nekā 60% Sony klēpjdatoru. Lai gan lielākās Japānas kompānijas (Sony, Fujitsu Siemens, Toshiba) lauvas tiesu savu datoru ražo minētajās rūpnīcās, nelielu daļu datoru ražo pašas savās rūpnīcās. Tomēr no šiem pašu saražotajiem datoriem lielākā daļa parasti ir paredzēti lokālajam Japānas tirgum.

Nedaudz atšķirīga ir Acer stratēģija… Lai gan arī šī kompānija visus savus portatīvos datorus gatavo iepriekš minēto ražotāju rūpnīcās, viens no šīs kompānijas datoru piegādātājiem ir Wistron. Bet daļa Wistron akciju pieder nevienam citam kā kompānijai Acer. Pie kam Wistron izauga būdama tieši Acer paspārnē kā viens no šīs lielās kompānijas meitas uzņēmumiem.


Fujitsu Siemens vēl ir saglabājusies Vācijas nodaļa

Uz jautājumu “Vai iespējams iegādāties Eiropā ražotu klēpjdatoru?” atbilde diemžēl ir visai skarba – šāda iespēja ir pavisam niecīga, jo šobrīd Eiropā ir palikušas vairs tikai divu kompāniju apakšnodaļas. Tās ir: Dell Īrijas apakšnodaļa (pie kam ir jau paziņots par plāniem to slēgt), kā arī Fujitsu Siemens Vācijas apakšnodaļa. Pie kam šo apakšnodaļu rūpnīcās notiek tikai atsevišķu modeļu komplektēšana no Āzijā ražotajām detaļām. Tad, nu, Eiropas tirgum paredzētie modeļi, kuri ir vienīgie, kuri tiek pilnībā komplektēti Eiropas nodaļās, tiek pie skaistajiem uzrakstiem “Made in Ireland” (ražots Īrijā) vai “Made in Germany” (ražots Vācijā). Lai gan patiesībā arī šie datori ir ražoti Īrijā…

Tādējādi secinājums ir viens – lielākā daļa klēpjdatoru patiesībā savā ziņā ir radinieki, un pat lielākās un respektablākās kompānijas reti kad pašas ražo savus datorus. Pie kam līdzīga tendence ir novērojama arī cita veida mājas elektronikas ražošanā.

Izmantotie resursi:
Notebook-faq.narod.ru
Wikipedia.org

Izsaki savu viedokli