Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sadarbojoties Maksa Planka institūta (Vācija) un Charite medicīnas universitātes (Vācija) darbiniekiem jauna pētījuma izstrādē, atklājies, ka datorspēļu spēlēšana aktivizē konkrētus smadzeņu apvidus.

Pētījuma ietvaros 23 pieaugušie saņēma Nintendo XXL un viņiem tika dots uzdevums spēlēt Super Mario 64 spēli 30 minūtes katru dienu divus mēnešus. Tāpat tika izveidota kontrolgrupa ar cilvēkiem, kas datorspēles tajā pašā laika posmā nespēlēja.

Uzdevuma laikā atklājās, ka minētā nodarbe aktivizē smadzeņu reģionus, kas atbildīgi par stratēģisko plānošanu, atmiņas veidošanos, telpisko orientāciju un kustību spējām.

Spēlētājiem bija ievērojami palielinājusies smadzeņu pelēkās vielas aktivitāte. Tāpat tika novērota sakarība starp testa dalībnieku vēlmi spēlēt Super Mario 64 un aktivitātes intensitāti.

Pētījuma autori norāda, ka datorspēļu izmantošana ļautu cilvēkiem „uztrenēt” konkrētus smadzeņu reģionus. Rezultātā būtu iespējams praktizēt videospēļu terapiju pacientiem, kas ciešs no dažādām mentālām problēmām, piemēram, šizofrēnija un traumatiskais stress.

supermario64_610x377

Saistītās tēmas: interesantispēles

Izsaki savu viedokli