Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau ir zināms cik maksā jaunie iPhone viedtālruni Amerikas Savienotajās Valstīs, drīz arī zināsim to cenu Latvijā Taču vai zini, kādas ir viena šāda tālruņa ražošanas izmaksas?

Jau vēstījām ierīču aptuvenās ražošanas izmaksas, taču informācija, ko pasniedz vietne All Things Digital, smeļoties ziņas no kompānijas IHS veiktā pētījuma, atklāj nedaudz citu ainu.

16 GB iPhone 5S izstrādes cena sastāda 199 ASV dolārus (cena veikalā – 649 dolāri), savukārt 64 GB versija ir attiecīgi par 19 dolāriem dārgāka (cena veikalā – 849 dolāri). Savukārt lētā iPhone modifikācija nemaz nav tik lēta. Pētījuma rezultāti liecina, ka 5C ražošanas izmaksas ir starp 173 un 183 ASV dolāriem, savukārt pārdošanas vērtība ierīcei ir no 549 līdz pat 649 dolāriem.

Ka jau sagaidāms, tad dārgākā komponente ierīcēs ir ekrāns, kas sastāda 41 dolāru no ražošanas izdevumiem. Viena no lētākajām daļām ir pašu ierīču salikšana – par vien 5S modeļa saskrūvēšanu (un salīmēšanu) Apple nākas šķirties no 8 dolāriem, savukārt 5C salikšanas izmaksas ir par vienu dolāru zemākas.

iphone_5c_details

5S unikālais pirkstu nospiedumu lasītājs Touch ID maksā vien 7 dolārus, savukārt žiperīgais A7 procesors – 19 dolārus. Vecās paaudzes (A6) procesors Apple izmaksā 13 dolārus. Abi procesori ir Samsung ražojums.

Nobeigumā gan jāvērš uzmanība uz pāris faktiem. Pirmkārt, iPhone 5S prognozētās ražošanas izmaksas ir par 6 dolāriem zemākas, nekā pagājušajā gadā debiju piedzīvojušajam iPhone 5. Otrkārt, neraugoties uz faktu, ka Apple izdodas kārtīgi nopelnīt uz šiem produktiem, to ražošanas izmaksas uz citu ierīču fona nav uzskatāmas par zemām.

Visbeidzot arī jāatgādina, ka kompānijai nākas samaksāt par dažādu tehnoloģiju attīstīšanu un izstrādāšanu, piemēram, jau iepriekš pieminētais pirkstu nospiedumu sensors Apple izmaksāja 356 miljonus ASV dolāru. Tiesa gan, summā ietilpa arī pati kompānija AuthenTec.

iphone 5s details

Saistītās tēmas: appleiphone

Izsaki savu viedokli