Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kad parādījās stacionārie datori, ārsti jau uzreiz brīdināja, ka ilgstoša sēdēšana, lūrēšana monitorā utml. kaitē mūsu veselībai, taču tagad ir pienākusi viedātluņu ēra, un ir īstais laiks lai pierādītu arī šo ierīču kaitīgo ietekmi uz mūsu veselību.

InfoWorld pētījuma laikā atklāja, ka viedtālruņi, kā arī planšetdatori, būtībā izraisa divas problēmas – nepareizu sēdēšanu un pozu ieņemšanu, kā arī plaukstu, pirkstu bojājumus, kas rodas lietojot skārienjutīgos displejus. Fakts par to, ka mēs nedabiski sēžam un nolaižam galvu ļoti zemu, lietojot planšetdatoru vai viedtālruni, ir pašsaprotams, taču neprastāks šķita atklājums, ka arī skārienjutīgie displeji bojā mūsu pirkstus un plaukstas. Izrādās, ka vislielākais traucēklis ir virtuālā tastatūra – tā kā virtuālajai klaviatūrai nav nekādas pretestības, mēs to mēdzam spaidīt pat 8 reizes stiprāk, nekā tradicionālu klaviatūru ar fiziskām pogām. Rezultātā pirksti, kā arī plaukstas, tiek sasprindzināti. Ilgstoši sasprindzināti pirksti un plaukstas var izraisīt Karpālā kanāla sindromu. Karpālā kanāla sindroms visbiežāk izpaužās kā īkšķa, rādītājpirksta un vidējā pirksta notirpums, sāpes un dedzināšanas sajūtas, kas pastiprinās naktī.

Tiesa, rakstīšana ir tikai viena problēma. Tik pat bīstama ir arī nereti manītā rokas turēšana virs displeja, gatavībā nospiest to, kas uz tā parādīsies. Arī šis ieradums var radīt vairākas, līdzīga rakstura veselības problēmas.

Saistītās tēmas: Ekrānsskārienjutīgaisveselībaviedtālruņi

Izsaki savu viedokli