Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Pateicoties Android operētājsistēmai, viedtālruņu tirgus plaukst un zeļ neticamos ātrumus. Turklāt, kā vēsta OpenSignal veiktais pētījums, tieši tagad lietotājiem ir pieejams neticami plašs modeļu  klāsts.

OpenSignal eksperti ir izveidojuši gadskārtējo Google mobilās operētājsistēmas pētījumu, kurā iegūti dati no gandrīz 700 tūkstošiem Android viedtālruņu.

Iegūtā informācija vēsta, ka Android ierīču ekosistēma ir neticami bagātīga un plaša. Pētījuma izdevies identificēt 18 796 unikālus Android modeļus.

2012. gadā pētījuma veicēji konstatēja aptuveni 4000 dažādus Android modeļus, 2013. gadā šis skaitlis bija trīskāršojies, sasniedzot 12 tūkstošu unikālu Android operētājsistēmas ierīču, taču šogad izaugsme turpinājusies.

Android operētājsistēmas ierīču galvenais ražotājs vēl joprojām ir Samsung, kas izgatavojis 43 procentus no visiem šīs operētājsistēmas viedtālruņiem. Īpaši populāri ir kompānijas ikgadējie flagmaņi – Galaxy S un Note sērijas pārstāvji.

Pētījuma veicēji pat izveidojuši īpašu karti, kurā atspoguļoti visi populārākie modeļi. Ja populāro modeļu lielais pārsvars nav nekāds pārsteigums, tad fakts, ka Nokia ar diviem X sērijas pārstāvjiem ir izdevies iegūt vērā ņemamu tirgus daļu, ir nedaudz negaidīts.

Kopumā OpenSignal ir veicis visai plašu pētījumu. Tā rezultātā atspoguļotas ne tikai populārākās Android ierīces un operētājsistēmas, bet arī salīdzināti populārākie ekrāna izmēri, IKP (uz vienu iedzīvotāju) ietekme uz jaunāko operētājsistēmu īpatsvaru (pieminēta arī Latvija) un citi interesanti dati.

android ecosystem

Saistītās tēmas: android

Izsaki savu viedokli