Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nav nekāds pārsteigums, ka vienas un tās pašas ierīces cena dažādos reģionos atšķiras divas vai pat vairāk reizes. Īpaši tas attiecas un Apple produktiem. Nesen veikts pētījums atklāj, kurās valstīs iPhone 5S (16 GB) ir visaugstākā un kurās tā ir viszemākā. 

Vislētākā valsts Eiropā, kur iegādāties iPhone 5S (16 GB) ir Šveice, kur tā cena ir aptuveni 854 ASV dolāri par vienību. Otrajā vietā ir Čehija (866 dolāri), savukārt pirmo trijnieku noslēdz Lielbritānija, kur Apple jaunākais lolojums pieejams par 884 dolāriem. Kaimiņos (Lietuvā) minētais viedtālrunis nopērkams par vidēji 958 dolāriem.

Tiesa gan, Eiropas valstis uz pasaules fona ar izdevīgumu neizceļas. No pētījumā apskatītajām valstīm, Šveice ierindojas vien 17. vietā. Viszemākā cena iPhone 5S produktiem ir ASV (707 dolāri), otrajā vietā ierindojas Apvienotie Arābu Emirāti, kur viedtālrunis nopērkams vien par 15 centiem dārgāk, savukārt pirmo trijnieku noslēdz Honkonga ar 720 dolāriem.

Pasaulē dārgākā valsts, kur iegādāties jaunāko i-telefonu, ir Jordāna (1091 dolārs), savukārt priekšpēdējo vietu ieņem Turcija, kur iPhone 5S nopērkams par 1063 dolāriem, bet Rumānijā tā cena ir 1012 dolāri.

Protams, aina izmainās, ja no tālruņa cenas atņem katras valsts pievienot nodokli. Tad pirmais trijnieks ir sekojošs: ASV (649 dolāri), Vjetnama (681 dolārs) un Kanāda (689 dolāri).

Kaut arī pārējās Baltijas valstis šajā pētījumā netiek apskatītas, tomēr pārveidojot iPhone 5S cenu dolārus, var konstatēt, ka Latvijā izstrādājuma cena svārstās no 950 dolāriem līdz pat 1340 dolāriem par iPhone 5S viedtālruni, kas apgādāts ar 16 GB iebūvēto atmiņu.

 iphone 5s 4

Saistītās tēmas: appleiphone

Izsaki savu viedokli