Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Backbaze ir serviss, kas nodrošina lietotāja failu dublēšanu, lai tie būtu drošībā. Kopumā tā īpašumā atrodas aptuveni 27 tūkstoši cieto disku, kas rezultējas 75 PB (vienā petabaitā ir miljons gigabaitu jeb tūkstotis terabaitu) apjomā. Tagad apkopa informācija par cieto disku mūžu ilgumiem.

Pētījuma rezultāti liecina, ka servisa darbības sākumā pirms pieciem gadiem, kad tā rīcība bija informācija par aptuveni trīs tūkstošiem cieto disku, vidēji gada laikā 5,1 procenti no informācijas glabātuvēm piedzīvoja avāriju un pārtrauca strādāt.

Tiesa gan, pēc pusotra gada tika piedzīvots neveiksmīgo ierīču īpatsvara straujš samazinājums, nokrītoties līdz 1,4 procentiem gadā. Dati, kas atklāj situāciju vēl pēc pusotra gada, norāda uz strauju cieto disku bojājumu apjoma pieaugumu, kas sasniedz 11,8 procentus.

Kā pozitīva ziņa jāmin, ka piecu gadu laikā ir aptuveni 80 procentu cieto disku, kas nav piedzīvojuši nekādus darbības traucējumus un vel joprojām veiksmīgi strādā. Tajā pašā laikā ir jāatgādina, cik nozīmīgi ir izveidot datu rezerves kopiju.

Tiesa gan, plašāks pētījums, kas atklātu konkrētu ražotāju brāķu procentu, pagaidām nav izstrādāts, taču eksperti secina, ka viena cietā diska vidējais darbības laiks varētu būt aptuveni seši gadi.

 hdd

Saistītās tēmas: cietie diskipētījumi

Izsaki savu viedokli