Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pētījumu kompānijas Data Serviss veiktā pētījuma ‘’Sabiedrības vērtību pētījums’’ rezultāti uzrāda, ka 19% no visiem mobilo telefonu lietotājiem brīvajā laikā vairāk vēlētos satikties un parunāties ar saviem draugiem. Balstoties uz to, sākot no šodienas, Tele2 ievieš jaunu pakalpojumu „Mani Draugi”, kas sniedz iespēju ar 3 labākajiem draugiem sarunāties bez maksas. Pieslēdzot jauno pakalpojumu „Mani Draugi”, Tele2 klients ar saviem trim labākajiem draugiem varēs runāt un sūtīt īsziņas bez maksas, maksājot tikai ikmēneša abonēšanas maksu Ls 2.00. Tā ir izdevīga iespēja draugiem aprunāties, jo ne vienmēr ir iespējams sastapties klātienē, lai uzzinātu aktuālāko.

‘’Socioloģiskie pētījumi pēdējā laikā parāda, ka pilsētniekiem strauji samazinās to attiecību skaits, kuras varētu uzskatīt par ciešām un uzticības pilnām. Nav pārsteidzoši, ka 19% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem savā brīvajā laikā vēlētos vairāk satikties un aprunāties ar saviem draugiem. Šeit jānorāda, ka šeit mēs runājam par iedzīvotājiem 18 – 45 vecuma grupā, nevis tiem 670 000 iedzīvotājiem, kuriem ir draugi, bet kuri atrodas pensijā un aktīvās darba gaitas beiguši. Kaut gan iniciatīva ir teicama, pakalpojums risinās ’’parunāšanās’’ daļu, ‘’satikšanos’’ atstājot pašu aizņemto ziņā,’’ norāda sociologs un analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorijas pētnieks Viesturs Celmiņš.

Aptaujā noskaidrots, ka katrs ceturtais jeb 25% aptaujāto brīvajā laikā labprāt ceļotu uz ārzemēm, 24% – labi izgulētos, 18% respondentu vēlētos vairāk laika pavadīt ar ģimeni, bet 7% brīvo laiku pavadītu uzlabojot dzīvokļa interjeru. Savukārt 7% pētījuma dalībnieku sniedza pilnībā atšķirīgas un savstarpēji nesaistītas atbildes.

Pētījums tika veikts 2008.gada oktobrī un tajā piedalījās 1100 respondenti.

Izsaki savu viedokli