Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēdējos pāris gados ir novērojams straujš planšetdatoru noieta pieaugums. Turpretī stacionāro un personālo datoru noiets samazinās. Analītiķi līdz šim šo parādību uztvēru kā paaudžu nomaiņu – vecākos un smagākos datorus nomaina krietni mobilākas ierīces. Tiesa, jaunākie rādītāji norāda, ka situācija nav nemaz tik viennozīmīga.

Iepriekšējie analītiķu tirgus pārskati norādīja uz interesantu iezīmi – planšetdatoru tirgus strauji aug un dara to ātros tempos. Saskatot potenciālu šajā tirgus segmentā un pieprasījumu pēc tā, analītiķu prognozes bija rožainas, prognozējot pārliecinošu izaugsmi līdz pat 2017. gadam.

Jaunākās tendences portatīvo, personālo un planšetdatoru tirgū gan iezīmē citu ainu. IDC analītiķi pēc jaunāko datu apskatīšanas secinājuši, ka personālo datoru noieta rādītāji ir labāki nekā domāts iepriekš.

IDC analītiķi ir uzlabojuši iepriekš izteiktās prognozes un tagad sagaida, ka gada beigās tiks piegādāti 303 miljoni personālo datoru. Tas ir neliels samazinājums, ja salīdzina ar pagājušo gadu, taču tendences norāda, ka šis noieta kritums sāk rimties.

Tikmēr NPD Display Search kompānijas dati norāda, ka piezīmjdatoru noiets pat piedzīvojis nelielu (1 procenta apmērā) pieaugumu, ja salīdzina šā gada otrā ceturkšņa radītājus ar attiecīgo laika periodu pirms gada.

Tā vien šķiet, ka personālo datoru un planšetdatoru noiets ir savstarpēji saistīti. Augusta noslēgumā publicētais IDC pētījums vēsta, ka planšetdatoru noiets Ziemeļamerikā un Rietumeiropā ir sācis samazināties un šo gadu varētu noslēgt bez realizācijas apjoma pieauguma. Tas nozīmētu, ka vienīgo izaugsmi nodrošinās ierīču noiets Āzijas Klusā okeāna piekrastes valstīs, taču arī tur tiek sagaidīts strauja izaugsmes bremzēšanās. Tiesa, Āzijas valstīm izaugsme būs mērāma ar pozitīvu zīmi, vēsta analītiķu sniegtā informācija.

Ja iepriekš analītiķi prognozēja planšetdatoru tirgum izaugsmi vairāku desmitu procentu apmērā teju vai katru gadu, tad tagad tiek gaidīts, ka līdz 2018. gadam planšetdatoru noiets palielināsies vien par 5 procentiem.

Šai tendencei ir trīs vienkārši iemesli. Pirmkārt, planšetdatorus aizstāj planšettelefoni vai vienkārši viedtālruņi ar lieliem ekrāniem, nodrošinot plašas multimēdiju iespējas, saglabājot augstu mobilitāti. Otrkārt, pat ņemot vērā mūsdienu tehnoloģiju attīstības tempu, planšetdatori noveco krietni lēnāk nekā to vēlētos ražotāji vai analītiķi. Rezultātā lietotāji var atlikt jaunas ierīces iegādi pat uz vairākiem gadiem. Treškārt, lai arī planšetdatori nodrošina plašas iespējas, tie nespēj būt pilnvērtīgi personālo datoru aizstājēji.

planšetdatori tablet

Saistītās tēmas: planšetdatori

Izsaki savu viedokli