Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ja jums šķita, ka kompānijas Leaf prezentētā 56 Megapikseļju kamera par kuru rakstījām augustā ir iespaidīga, tad jums noteikti patiks Pentagona vajdzībām izstrādātā 1,8 Gigapikseļu kamera ar kuru tiks aprīkots izlūkošanai paredzētais A-160T Hummingbird robothelikopters. Šai kamerai ir dots nosaukums ARGUS-IS (Autonomous Real-time Ground Ubiquitous Surveillance – Imaging System), un tā sastāv no 368 piecu megapikseļu matricām, kuras ir izvietotas četrās rindās.

Kamera tiks pievienota pie A-160T Hummingbird helikoptera apakšas. Ieteicamais helikoptera lidošanas augstums ir 6 kilometri, un šādā augstumā ir iespējams pārlūkot aptuveni 40 kvadrātkilometru lielu platību. Šādā augstumā viens attēla pikselis atbilst aptuveni 15 centimetriem uz zemes. Attēla atjaunošanās frekvence ir 15 kadri sekundē. Vajadzības gadījumā gan ir iespējams pārlūkot arī vairāku simtu kvadrātkilometru lielu platību.

Protams, kameras ģenerēto datu apjoms ir pārāk liels, lai tiktu pilnībā pārraidīts, tādēļ lietotājs varēs attēlā iezīmēt vismaz 65 dažādus video logus, un pietuvināt tajos redzamos attēlus. Tādējādi Pentagons varēs iezīmēt sev nepieciešamos objektus un tos ērti novērot. Pie kam izšķirtspēja ir tik liela, ka būs iespējams ar programmatūras palīdzību izsekot kādu objektu vai cilvēku, kas pārvietojas uz kājām. Tāpat ARGUS-IS piedāvās reālajā laikā aplūkot braucošus transportlīdzekļus.

Būtībā šī kamera ir tik iespaidīga, ka neviens kameras darbības rādiusā nevarēs nemanāmi pārvietoties, Pentagonam par to nezinot. Bez tam, atšķirībā no radara, ARGUS-IG ļaus lietotājam pietuvināt objektu un aplūkot to augstā izšķirtspējā.

Kopumā varam secināt, ka kamera, protams, ir ļoti iespaidīga, taču vēl iespaidīgāku to padara Darpa izstrādātā programmatūra, kas šo ierīci padara par ļoti noderīgu rīku, piemēram, karalaukā.

Izsaki savu viedokli