Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Viens no sāncenšiem sīvajā cīņā par vienīgā nākošās paaudzes HD formāta titulu – Blu-ray – prognozē savu uzvaru pār jebkuru pretinieku un tā piedāvāto formātu. Blu-ray disku asociācijas Eiropas nodaļas vadītājs Frenks Simonis (Frank Simonis), CeBIT 2007 tehnoloģiju izstādes laikā izteicās, ka trīs gadu laikā Blu-Ray būs vienīgais vērā ņemamais disku formāts tirgū. Neskatoties uz faktu, ka šādu apgalvojumu izteikšana pagaidām nav uztverama par neko vairāk kā pārāk lielu pašpārliecinātību, tas nav traucējis Blu-Ray pārstāvjiem to publiski darīt jau iepriekš, piemēram, Consumer Electronic Show laikā Lasvegasā.

Interesanti, ka vismaz pagaidām lētākais un nenoliedzami pievilcīgākais Blu-ray atskaņotājs ir nekas cits kā Sony Playstation 3 (PS3). Šī paradoksālā situācija kļuva iespējama, jo Sony, cenšoties stimulēt konsoles pārdošanu, ir noteikuši tās cenu zem pašizmaksas, tātad darbojas ar zaudējumiem, tiesa tas šajā tirgus sfērā vairs nav nekas neparasts.

Ļoti iespējams, ka tieši ar PS3 tiek saistītas šīs cerības, jo pēc drīzumā plānotās konsoles debijas Eiropas tirgū Blu-ray situācija manāmi uzlabosies. Par labu Simonisa kunga apgalvojumam strādā arī fakts, ka pēdējos mēnešos Blu-ray ir panācis HD-DVD pārdošanas apjomos, taču minētais 3 gadu termiņš vēl aizvien pagaidām šķiet nekas vairāk kā tukša lielība.

Ziņas avots: DailyTech

Izsaki savu viedokli