Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kaut arī šīs nedēļas vidū Apple prezentēja divus jaunus iPhone tālruņus, notikuma ietekme uz akciju vērtību nav bijusi iepriecinoša.

Neilgi pēc ierīču oficiālās debijas 10. septembrī, kompānijas vienas akcijas vērtība samazinājās par 1,7 procentiem, sasniedzot 497,81 ASV dolāra atzīmi. Tiesa gan, lielā notikuma gaidās, jau no Jūlija akciju cena ir palielinājusies par 100 ASV dolāriem.

Domājams, ka tuvākajā laikā kompānijai neizdosies atkārtot rekordu, kas tika sasniegts pagājušā gada septembrī (toreiz prezentāciju piedzīvoja iPhone 5), kad vienas akcijas vērtība sasniedza 700 ASV dolārus.

Kā iemesls akciju vērtību kritumam ir jāmin kompānijas nespēja apmierināt un pozitīvi pārsteigt Volstrītas ekspertus. Kaut arī viena no jaunajām ierīcēm (iPhone 5C) ir budžeta tālrunis, kura nepieciešamību atzīmēja investori, tā cena (lētākā versija bez līguma maksā 549 dolārus) nav tik zema kā cerēts. Vairāki eksperti prognozēja, ka lētākais 5C viedtālrunis nemaksās vairāk par 300 ASV dolāriem.

Rezultātā investorus ir apbēdinājusi Apple nevēlēšanās (vai nespēja) radīt ļoti lētu tālruni, kas palīdzētu iekarot attīstības valstu tirgus.

Tiesa gan, to, vai šādām investoru un analītiķu bažām ir pamats, rādīs tālruņu pārdošanas rezultāti.

iphone 5c

Saistītās tēmas: applefinansesiphone

Izsaki savu viedokli