Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Zinātnieku grupa no Keio universitātes, kas atrodas Japānā, ir atklājuši veidu, kā uzglabāt datus, izmantojot baktērijas. Zinātnieki šo tehnoloģiju pēta jau diezgan ilgi, un beidzot tie ir vainagojušies ar panākumiem. Visa pamatā ir mākslīgi radīts DNS, kas uzglabā datus. Tas tiek nokopēts vairākas reizes un tiek iešūts baktērijas garajā DNS ķēdē. Kopijas tiek veidotas, lai saglabātu datus, baktērijas dabīgas degradēšanās gadījumā. Zinātnieki apgalvo, ka tiem ir izdevies iekodēt „e=mc^2 1905” – Einšteina teorijas formulu un gadu, izmantojot parastu, augsnē bieži sastopamu baktēriju (Bacillus subtilis).

„Atklājot iespēju, kā ar saglabāt datus izmantojot dzīvus organismus, ir pavēris daudz iespēju turpmākai šīs nozares attīstībai. Dati tika kodēti, izmantojot algoritmu, kas bāzēts no DNS sastāvā esošām slāpekļa bāzēm (adenīns, guanīns, citozīns un timīns). Izmantojot šo metodi, nav jāveic nekādas atbilstības un kļūdu pārbaudes, jo dati tiek kodēti striktā kārtībā, kā procesā nevar rasties kļūdas.”

Pats nozīmīgākais šajā atklājumā ir tas, ka dati, baktērijām daloties, tiks nodoti no paaudzes paaudzei, līdz ar to dati var tik glabāti vairākus tūkstošus gadus, kamēr mūsdienu datu nesēji datus var saglabāt „tikai” gadsimtu.

Izsaki savu viedokli