Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Publicēts zinātnieka viedoklis, kurā apskatīta saistība starp vardarbīgām videospēlēm un to spēlēšanas izraisīto agresīvu izturēšanos pusaudžu vidū. Jau laiku atpakaļ rakstījām par videospēļu ietekmi uz cilvēku – ka tās vairo ceļu satiksmes negadījumusun, ka tās uzlabo redzes leņķi. Tā pat kādu laiku atpakaļ rakstījām par Eiropas Savienības un ASV atšķirīgo politiku šādu spēļu pārdošanas politikā.
Pusaudzis, kas tikko kā nopircis M-Rated (pieaugušajiem paredzētu) spēli

Pēdējā publiskotajā ziņojumā apgalvots, ka saistība starp vardarbīgām spēlēm (piemēram, Doom, Crysis, Half Life vai Unreal Tournament) un cilvēku agresīvo izturēšanos pēc šādu spēļu spēlēšanas ir pārspīlēta un tā bezmaz vai vispār nepastāv.

Teksasas universitātes mācībspēks un zinātnieks Kristofers Džons Fergusons (Christopher John Ferguson) pētīt šo jomu aizsācis jau 1995. gadā, kad videospēles sāka iegūt popularitāti. Fergusons atzīst, ka līdz šim veiktie pētījumi ir visai sekli un neparāda īsto spēļu ietekmi uz uzvedību. Tā piemēram, Andersona un Dilla (Anderson and Dill) veiktie pētījumi, kas ir visvairāk apspriestie un debatētie, patiesībā ir neveiksmīgi, un, tajos iedziļinoties, var redzēt pilnīgi pretējus secinājumus.
Ekrānšāviņš vienai no populārākajām vardarbīgajām spēlēm

K.Dž.Fergusons uzskata, ka datorspēļu ignorētāji patiesībā ir vislielākie agresori un, ņemot vērā nelielo šīs sabiedrības daļas pētījumu skaitu, nevar apgalvot, ka videospēļu fani ir agresīvāki par tiem, kas tās nespēlē, respektīvi, par tiem, kuru uzvedība pat nav pētīta. Tiesa, zinātnieks piebilst, ka visticamāk tas pierādītu viņa teoriju, jo viņaprāt šīs spēles palīdz relaksēties un mazināt stresu.

Izsaki savu viedokli