Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms dažiem mēnešiem darbu uzsāka SIA “Image” jaunākais projekts Sekoman.lv. Tas ir portāls, kur tu vari uzzināt ko pašlaik dara tavi draugi, kā arī informēt viņus par savām jaunākajām aktivitātēm. Pirms kāda laika jau rakstījām par kādu interesantu šī portāla lietotāju – RTU kopmītņu 711. istabiņu, kur studentu dzīve sit augstu vilni, bet šoreiz rakstīsim par kādu organizāciju, kas saprata jauno tehnoloģiju nozīmi, un šobrīd veiksmīgi lieto Sekoman.lv, lai uzrunātu cilvēkus. Šī organizācija ir Pasaules Dabas Fonds, kas portālā Sekoman.lv ir izveidojis lietotāju Zemes_Stunda, kura profilā portāla lietotāji regulāri var izlasīt aktuālāko informāciju par akciju “Zemes Stunda”, kā arī uzzināt daudzus interesantus faktus par to, kā pasargāt mūsu zemeslodi no piesārņojuma. Akcija “Zemes Stunda” visā pasaulē ir guvusi ļoti plašu atbalstu, jo šobrīd gatavību tajā piedalīties ir izteikušas jau 375 pilsētas 74 pasaules valstīs. Šī akcija notiks 28. martā plkst. 20:30, un tās laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām un demonstrētu vienotu nostāju Kopenhāgenas ANO galotņu tikšanās dalībniekiem, kuri 2009.gada beigās lems par jaunu globālo vienošanos klimata pārmaiņu jautājumos.

Arī Latvija apņēmusies iesaistīties vispasaules akcijā. Jau šobrīd Zemes stundas laikā fasāžu apgaismojumu savām filiālēm izslēgt apsolījusi Hipotēku banka. Līdzīgi rīkoties aicināts ikviens uzņēmums, iestāde un pašvaldība, kā arī visi Latvijas iedzīvotāji. Ja Jūsu uzņēmums nolēmis iesaistīties Zemes stundā vai atbalstīt tās norisi Latvijā, rakstiet uz info@pdf.lv. Šeit pieejama sīkāka informācija, kā ikvienam piedalīties Zemes stundā un nodrošināt akcijas veiksmīgu norisi savā tuvākajā apkārtnē.

Akcijas ietvaros apgaismojumu izslēgs daudzi pasaulslaveni objekti. To starpā ir pasaules augstākā viesnīca Dubajā Burj Dubaj, pasaules augstākais tornis CN Tower Toronto un Itālijas Republikas prezidenta Džordžo Napolitāno oficiālā rezidence Romā. Satumsīs arī augstākais tornis dienvidu puslodē Oklendas Sky Tower, pievienojoties slavenajam Sidnejas Operas namam.

Ja arī tu vēlies regulāri lasīt jaunāko informāciju par akcijas “Zemes stunda” norisi, uzzināt daudzus interesantus faktus, kas tev ļautu ietaupīt naudu, uzlabot veselības stāvokli un pasargāt zemeslodi no piesārņojuma, redzēt kā, iespējams, izskatīsies tava nākotnes māja un uzzināt kā tu vari organizēt pats savu “Zemes stundu”, tad apmeklē “Zemes stundas” profilu portālā Sekoman.lv!

Vai tu zināji, ka:

Samazinot iekštelpu temperatūru par 1°C, vari samazināt apkures rēķinu līdz pat 10%;
Arī pārtikas transportēšana atstāj lielu ietekmi uz vidi, tādēļ uzturā ieteicams lietot vietējā ražojuma pārtiku atbilstoši sezonai;
Google palīdz noteikt, cik gudri patērējam elektroenerģiju;
Televizors gaidīšanas režīmā patērē 25% no strādājoša aparāta enerģijas

Šos un daudzus citus faktus tagad var uzzināt “Zemes stundas” profilā portālā Sekoman.lv, tādēļ nekavējies un uzzini kā tu vari palīdzēt glābt mūsu zemeslodi!

Izsaki savu viedokli