Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms pusgada vēstījām par kādu interesantu viedtālruņa prototipu, kas, līdzīgi kā Google Ara projekts, paredzēja tā uzbūvē izmantot moduļus, ko būtu iespējams mainīt, pielāgojot ierīci lietotāja vajadzībām vai vēlmēm.

Pēdējo mēnešu laikā idejas autori turpinājuši attīstīt prototipu un spēruši vairākus soļus tuvāk ražošanas konveijeram. Pusgada laikā ir veikti vairāki uzlabojumi, to skaitā arī būtiski attīstīts dizains, uzlabojot gan pašas ierīces izskatu, gan tās lietošanas ērtumu. Tāpat ir veikti vairāki uzlabojumi, lai padarītu ierīci ūdens drošu. Vienlaikus gan izstrādātāji piebilst, ka darbs vēl nav beidzies un ierīci ir jāturpina attīstīt.

Interesanti, ka ierīce, gluži kā Project Ara viedtālrunis, saņems iespēju personalizēt pašu blokus, ļaujot lietotājam izvēlēties ne tikai bloku nodrošinātās funkcijas, bet arī vizuālo izskatu.

phoneblocks concept video frame

Tiesa, lielākās pūles dotajā brīdī tiek ieliktas operētājsistēmas attīstīšanā un mikroshēmu izveidē. Dotajā brīdī gan nav skaidrs, kāda sistēma darbinās izstrādājumu. Tiek apskatīti vairāki varianti, kuru starpā ir arī Tizen, Android Wear un pašu Blocks izveidotā operētājsistēma. Viņu mērķis ir nodrošināt, lai ierīci būtu iespējams savietot ar jebkuru mobilo operētājsistēmu, padarot to par patiešām atvērtu platformu.

Lai nodrošinātu kompāniju ar ierīces ražošanai nepieciešamajiem līdzekļiem, nākamgad tiks uzsākta ziedojumu vākšanas kampaņa. Tās ietvaros būs iespējams iegādāties pašu produktu. Sagaidāms, ka pamatbloks, kas saņems krāsainu skāriendispleju, procesoru, operatīvo atmiņu un citas īpaši nozīmīgas komponentes, kas nepieciešamas pamatfunkciju nodrošināšanai, maksās no 120 līdz 150 ASV dolāriem. Tikmēr papildus bloki, kas nodrošinās tādas funkcijas kā soļu skaitīšanu, pulsa noteikšanu, GPS u.c., maksās no 20 līdz 40 ASV dolāriem. Pie pirmajiem pircējiem ierīce varētu nonākt jau nākamā gada vidū.

Saistītās tēmas: viedpulkstenis

Izsaki savu viedokli