Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēdējo gadu laikā operatīvās atmiņas moduļu cenas strauji kritās, sasniedzot ļoti zemu cenu līmeni. Tomēr tagad operatīvo atmiņu cenas atkal ir pieaugušas par 26 procentiem. Šāda cenu lēciena iemesls ir tas, ka par globālās ekonomiskās krīzes upuri ir kļuvusi arī vācu kompānija Qimonda AG, kas līdz šim bija pasaulē otrā lielākā operatīvo atmiņu čipu ražotāja. Šis uzņēmums nesen iesniedza bankrota pieteikumu. Lai gan vēl nav pilnībā skaidrs vai Qimonda tik tiešām bankrotēs (iespējams, uzņēmumam izdosies atrast investorus), tomēr kompānija šobrīd ir nonākusi patiešām sarežģītā situācijā, un, visticamāk, ka no bankrota Qimonda tomēr neizbēgs.

Izplatoties ziņām par Qimonda AG nestabilo finansiālo stāvokli, operatīvo atmiņu tirgotāji nekavējās izmantot izdevību un par 26 procentiem pacelt operatīvo atmiņu cenas.

Tikmēr PC World, atsaucoties uz IDC ziņojumu, skaidro, ka pat gadījumā, ja Qimonda pārtrauktu ražošanu jau tuvākajās dienās, tirgū operatīvo atmiņu iztrūkums neradīšoties, jo to rezerves esot pietiekamas ilgam laikam.

Tā kā operatīvā atmiņa tiek izmantota visos datoros (sākot ar klēpjdatoriem un beidzot ar galddatoriem un serveriem), tad nav izslēgta iespēja, ka tuvākajā laikā to cenas varētu pieaugt.

Izsaki savu viedokli