Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kamēr cilvēki priecājās par pavasarīgo laiku, BOOT.Lv redakcija viesojās kompānijas Sony rīkotajā preses konferencē, kurā klātesošie preses pārstāvji tika iepazīstināti ar pasaulē mazāko un vieglāko Full HD video kameru. Savos iespaidos par šo kameru dalījās Jānis Vaišļa, kurš jau drīzumā pārstāvēs Latviju starptautiskajā konkursā Eirovīzija 2008. Tā kā viņš ir aizrautīgs ceļotājs, Jānis spēja novērtēt kameras kompaktumu, kuru veiksmīgi nodemonstrēja jau preses konferences sākumā, izvelkot kameru no savas kabatas, kurā tā bez problēmām ietilpa. Klātesošie varēja pārliecināties par šī produkta piedāvāto augsto attēla kvalitāti, jo prezentācijas laikā tā tika pieslēgta pie Sony Bravia Full HD izšķirtspējas televizora. Godīgi sakot, attēla kvalitāte pārsteidza daudzus preses pārstāvjus (tajā skaitā arī mūs), jo, ieraugot kameras optikas mazo izmēru, radās šaubas par iespējamo attēla kvalitāti (kā zināms, ar mazizmēra optiku ir grūti uzņemt labas kvalitātes attēlu). Produkts, atšķirībā no citām šāda izmēra kamerām, piedāvāja ļoti pieņemamu attēla detalizāciju un asumu, tādēļ mēs ar nepacietību gaidām brīdi, kad šis produkts nonāks mūsu testu laboratorijā.


Plašākai informācijai piedāvājam iepazīties ar Sony sagatavoto preses relīzi:

No maija vidus pircējiem tehnikas veikalos Latvijā būs pieejams japāņu kompānijas Sony jaunākais veikums – pasaulē mazākā un vieglākā Full-HD video kamera. Jaunā video kamera ir pirmā pasaulē, kuras apvalks ir veidots no tīra titāna – materiāla, kas ir par 40 procentiem vieglāks kā tērauds un divreiz izturīgāks kā alumīnijs.

Sony Baltic pārstāvniecības vadītājs Oskars Kaminskis ir gatavs paust savu viedokli par kameras tapšanu: „Ir ražotāji, kas paši nemaz nemēģina saspringt un kaut ko izgudrot, jo tās ir milzīgas investīcijas, kuras ir grūti atpelnīt. Sony pieder pie tām dažām inovatīvajām firmām, kuras tomēr iegulda nozīmīgus līdzekļus tieši tehnoloģiju izpētē. Un tagad arī Latvijas iedzīvotājiem būs pieejams Sony jaunākais izgudrojums, turklāt tajā pašā laikā, kad citās pasaules valstīs.”

Kamera ir tikai nedaudz lielāka par standarta mobilā telefona izmēriem. Tās platums ir 33, augstums 119, bet dziļums – 63 milimetri. Šie izmēri ir ideāli piemēroti, lai kameru varētu bez pūlēm ievietot vēl pēdējā brīvajā un mazākajā somas kabatā. Ar jauno kameru ir iespējams ierakstīt video tā sauktajā Full-HD izšķirtspējā – 1920 x 1080 pikseļi un uzņemt fotoattēlus četru megapikseļu izšķirtspējā.


Video kameras komplektācijā ir iekļauta četru gigabaitu atmiņas karte. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams ņemt līdzi liela apjoma kasetes vai diskus, lai iemūžinātu nedēļas nogales skaistākos mirkļus. Savukārt papildus pieejamā 16 gigabaitu atmiņas karte ļauj ierakstīt līdz piecām stundām un 55 minūtēm garu Full-HD izšķirtspējas materiālu. Kā skatu meklētāju iespējams arī lietot ierīces 2.7 collu lielo skārienjūtīgo displeju. Kamera ir aprīkota ar Carl Zeiss Vario-Tessar lēcu un tās maksimālā mērogmaiņa ir 10 reizes. Skaņa tiek ierakstīta 5.1 Dolby Digital audio formātā.

Kameras titāna korpuss ir klāts ar īpaši izturīgu apvalku. Šis aizsargslānis ir veidots, lai pasargātu video kameru no ikdienišķām skrambām, piemēram, aktīvi sportojot vai dodoties ceļojumā.

Kamerai ir arī citas vērtīgas īpašības – seju atpazīšanas tehnoloģija automātiski piemēro fotogrāfijas fokusu, ekspozīciju un krāsu balansu, lai veidotu pēc iespējas skaidrāku un labāku fotogrāfijas vai videomateriāla attēlu. Tā var atpazīt līdz astoņām sejām vienā ainā, ļaujot uzņemt cilvēkus dažādās situācijās. Tāpat īpašs sensors, kas atvasināts no Sony profesionālo kameru tehnoloģijām, ļauj ierakstīt skaidru skaņu bez nevēlamiem blakus trokšņiem.

Video kameru vispirms varēs iegādāties jaunajā Sony centrā Rīgā, Brīvības ielā 40, bet vēlāk – arī citās tirdzniecības vietās. Tās aptuvenā cena mazumtirdzniecībā būs 650 Ls.

Mūsdienās japāņu kompānijas Sony zīmola preces daudziem lietotājiem ir kļuvušas par augstas kvalitātes, drošības un lietošanas ērtuma etalonu. Kompānija tika dibināta 1946.gadā, kad divi entuziasti Akio Morita un Masaru Ibuka izveidoja nelielu darbnīcu radiouztvērēju pārtaisīšanai un remontam. Laikam ejot, darbnīca sāka paplašināties un no aparatūras remonta pārgāja uz patstāvīgu ražošanu.

Izsaki savu viedokli