Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Dotajā brīdī tiek plānots pasaulē lielākais teleskops- Thirty Meter Telescope (TMT). Domājams, ka TMT jau 2021. gadā varēs apgādāt zinātniekus ar iespaidīgām bildēm un jaunu informāciju.

Pie lielākā teleskopa pasaulē strādā Kalifornijas, Kanādas, Japānas, Ķīnas un Indijas zinātnieki. Tas sastāvēs no 492 spoguļu segmentiem, kuru kopējas diametrs sasniegs aptuveni 30 metrus. Rezultātā ierīce būs gana jaudīga, lai aplūkotu objektus, kas atrodas pat 13 miljardu gaismas gadu attālumā.

TMT būs 144 reižu lielāks uztveršanas laukums par Habla teleskopu, bet 10 reižu lielāks par Keck teleskopu. Kopējās projekta izmaksas pārsniedz miljardu ASV dolāru un, domājams, ka pirmie pētījumi ar jauno TMT notiks jau 2021. gadā.

Plānots, ka tas būs pasaulē lielākais teleskops, tiesa gan, ne uz ilgu laiku. Tajā pašā  gadā Čīlē plānots pabeigt European Extremely Large Telescope, kura spoguļu diametrs sasniegs apmēram 42 metrus.

TMT būvniecība Havaju salās tiks uzsākta gada laikā, un domājams, ka tai nebūs nopietnu šķēršļu, ja neskaita atsevišķu vides aktīvistu un vietējo iedzīvotāju protestus.

TMT_610x301

Saistītās tēmas: kosmoskosmoss

Izsaki savu viedokli