Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Austrālijas zinātnieki ir izstrādājuši sistēmu, kas palīdzēs visiem tiem, kuri allaž pazaudē televizora pulti, vai arī tiem, kuriem to vienmēr nočiepj cilvēka ne tik labais draugs – suns. Proti, iespēju pārslēgt kanālus ar žestiem. Ideja ir ļoti jauka un elementāra. Sistēma novēro cilvēka rokas žestus un attiecīgi reaģē. To var izmantot ne tikai TV, bet arī DVD spēlētājam un vēl līdz pat atsevišķām 6 ierīcēm. Šobrīd ir pieejami tikai 4 žesti, kā izmantot šo sistēmu. Plauksta ar paceltu īkšķi, ieslēdz ierīci, dūre nozīmē “sākt” (ko tas šinī gadījumā nozīmē, godīgi sakot man nav skaidrs), divi pirksti, kā rādot otram ragus, nozīmē izvēlēties kanālu un pacelts īkšķis, pārslēgt kanālu.

Šādi izgudrojumi ir jau bijuši agrāk, taču zinātnieki apgalvo, ka šis ir daudz pilnīgāks nekā iepriekšējie divu iemeslu dēļ:
1) tas spēj darboties arī slikta apgaismojum apstākļos
2) sistēma atpazīst tīšus žestus no netīšiem (kā, pie joda, tā to paveic?)

Protams, iespējas pagaidām ir diezgan ierobežotas, un es gribētu redzēt, cik ātri īpašnieks aizvāks šo sistēmu, kad viņa iemīļotā futbola mača laikā bērni sadomās uzspēlēt “akmens-šķēres-papīrīts” istabā ar šo sistēmu.

Izmantoti materiāli no Gizmodo.

Izsaki savu viedokli