Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai gan Parīzes autošova oficiālā atklāšana ir paredzēta tikai rīt, jau tagad internetā ir pieejami fotoattēli, kā arī dažādas reportāžas par autoražotāju prezentētajiem spēkratiem, to konceptiem, kā arī izmantotajām tehnoloģijām.

Nissan publikai izrādījuši savu 3 metrus garo Nuvu elektromobīli. Kaitīgo izmešu daudzums pielīdzināms nullei, jo spēkrats ir aprīkots ar elektromotoru. Neierastā izskata automašīnā vietas pietiek 3 cilvēkiem – diviem priekšā un vienam aizmugurē.

Dzinējs ir novietots Nuvo priekšgalā, tāpat arī spēkratam ir priekšējo riteņu piedziņa. Maksimālais braukšanas ātrums ir 120 kilometri stundā un ar vienu uzlādes reizi iespējams nobraukt aptuveni 125 kilometrus. Dzinējs darbojas pateicoties litija jonu akumulatoriem, kuri novietoti zem sēdekļiem.

Speciāli šim spēkratam izstrādātie akumulatori ir daudz ilgmūžīgāki par standarta litija jonu akumulatoriem – to kapacitāte nesamazināsies pat piecus gadus ( 100000 kilometru nobraukums ). Lietotājam pieejama arī “ātrās uzlādes” funkcija – akumulatoru būs iespējams uzlādēt 20 minūtēs. Līdzīgu akumulatoru uzlādes laiks ir aptuveni 3 stundas.

Izsaki savu viedokli