Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Bieži vien lietotāji nemaz neiedomājas, cik vienkārši svešinieks var piemeklēt viņu e-pasta vai sociālā tīkla profila paroli. Kaspersky Lab produkcijas oficiālā izplatītāja Latvijā uzņēmuma «Datoru drošības tehnoloģijas» īpaši izstrādātajā vietnē http://www.drosaparole.lv/ ikviens var pārbaudīt savas paroles drošumu un uzzināt, cik daudz laika vajadzēs visparastākajam hakerim, lai to uzlauztu. Savas paroles jau ir pārbaudījuši aptuveni 30 tūkstoši lietotāju. Turklāt lapā ir pieejami padomi, kā izvēlēties drošu paroli.

Uzņēmuma A. W. Olsen & Partners pēc Kaspersky Lab pasūtījuma veiktais pētījums apstiprināja, ka lietotāji nav pilnībā informēti par vienkāršu paroļu radītajiem apdraudējumiem: 30% aptaujāto Latvijā veido viegli uzlaužamas paroles, piemēram, izmanto savu dzimšanas datumu, vārdu, uzvārdu, mājdzīvnieka vārdu, ciparu kombināciju «123456» vai vārdu «parole».

Lai izvēlētos drošu paroli, lietotājiem ir jāiegaumē vairāki vienkārši noteikumi, ar kuriem var iepazīties arī lapā http://www.drosaparole.lv/. Lūk, daži no tiem.

  • Nepierakstiet paroles uz papīra vai datnē.

  • Parolē izmantojiet gan lielos, gan mazos burtus, kā arī ciparus un citas rakstzīmes, piemēram, pieturzīmes.

  • Neizmantojiet paroļu «rotāciju», piemēram, «parole 1», «parole 2», «parole 3» utt.

  • Ja iespējams, izmantojiet par paroli veselu frāzi, nevis vienu vārdu.

  • Neizmantojiet vienu un to pašu paroli dažādiem resursiem.

Saistītās tēmas: Drošība

Izsaki savu viedokli