Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tev nepatīk, ka darbā bloķētas dažādas tīmekļa vietnes vai aizliegts izmantot aplikācijas, kuras darba uzdevumu veikšanai nav nepieciešamas? Etiopiešiem ir nepaveicies vēl vairāk – par Skype lietošanu šīs valsts iedzīvotāji var nonākt aiz restēm, uz laika posmu līdz pat 15 gadiem.

Likums, kas Etiopijā par VoIP servisu izmantošanu, piemēram Skype vai Google Voice, paredz reālus cietumsodus, pieņemts pagājušajā mēnesī, taču līdz šim, ārpus Etiopijas, tas nebija izraisījis ažiotāžu. Kā norāda valsts amatpersonas, tad šāds lēmums, kurš lielākajai daļai interneta lietotāju varētu izraisīt nesaprašanu, pieņemts valstiskās drošības nolūkos, kā arī valsts telekomunikāciju uzņēmuma monopola interesēs.

Etiopijā pieejams tikai viens interneta pakalpojuma sniedzējs – Ethio Telecom, kurš pilnībā pieder valstij, turklāt īpaši uzmanīga tiek filtrēta piekļuve tīmekļa vietnēm, kurās tiek izteikts negatīvs viedoklis par Etiopijas interneta politiku. Izveidota pat īpaša sistēma, lai valsts iedzīvotājiem bloķētu piekļuvi Tor tīklam, kas ļauj tīmeklī sērfot un izmantot servisus anonīmi.

2010. gadā no 84 miljoniem iedzīvotāju, internets Etiopijā bija pieejams tikai 700 tūkstošiem, vidējais savienojumā ātrums šajā valstī ir 622 kbps.

Izsaki savu viedokli