Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Radikāli „zaļi” noskaņotā apvienība „Greenpeace” publiskojusi periodisko pētījumu par pasaules ekoloģiski draudzīgākajām kompānijām. Pirms nedaudz vairāk nekā gada pirmo reizi publiskotā pētījuma sestajā – 2007. Gada decembra versijā – teikts, ka pasaules 18 vadošo elektronikas ražotāju (tikai PC, telefonu, TV un konsoļu ražotāji) topā par absolūti nedraudzīgāko ražotāju (saņemot 0 no 10 punktiem) uzskatāms Nintendo, kura spēļu konsoles turpina iekarot patērētāju uzticību; pie tam, šis ir pirmais gadījums, kad kāds neiegūst nevienu punktu. Par otru nedraudzīgāko atzīts Philips ar 2 punktiem un tam seko programmatūras gigants Microsoft ar 2,7 punktiem.

Savukārt par trīs zaļākajiem ražotājiem atzīti Sony Ericsson ar 7,7 punktiem (kļuvis par līderi pateicoties uzlabotajai aparatūras pieņemšanai uz pārstrādi), Samsung, kas arī ieguvis 7,7 punktus (lielākais ieguldījums – mazāk toksisku izejvielu izmantošana ierīču ražošanā) un Sony ar 7,3 punktiem, kas savu trešo vietu arī ieguvis pateicoties toksiski mazāk bīstamu materiālu izmantošanai.Greenpeace publicētajā ziņojumā kompānijas punktus krājušas dažādos veidos, taču galvenais uzsvars likts uz kaitīgo izmešu samazināšanu, otrreizējas pārstrādes iespēju un iepakojuma taupīšanu. Jāpiezīmē, ka Greenpeace veikto aptauju rezultāti pamatā tiek balstīta uz mazas informācijas devas un lielas stereotipu piešprices, kas šo topu nebūt nepadara par objektīvāko.

Tiem, kas vēlas iepazīties ar rezultātiem tuvāk, iesakām apmeklēt Greenpeace mājas lapu, kurā atrodama informācija par visu kompāniju pētījumiem un argumentiem kādēļ tā atzīta par tieši tik kaitīgu vai nekaitīgu.

Izsaki savu viedokli