Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mesē Digital Home, kas notika Zviedrijā Elvšē no 2006. gada 19. līdz 22. oktobrim, tika veikts pētījums ar mērķi salīdzināt LCD un plazmas TV ekrānu kvalitāti. Tā noslēgumā pārliecinoši uzvarēja plazmas ekrāna televizors. Kuru izvēlēties plazmas vai LCD, iegādājoties televizoru ar plakano ekrānu, tas ir lielais jautājums mūsdienu televizora pircējam. Lai to noskaidrotu mesē Digital Home tika uzstādīti LCD (42LC2R) un plazmas (42PC1RR) ekrāna televizori ar 42 collu ekrāniem, kur meses apmeklētāji tika aicināti piedalīties to testēšanā. Pētījuma laikā televizoriem tika aizsegti apzīmējumi un ražotāja nosaukums, bet cenu kategorija apzināti tika izvēlēta viena un tā pati.
Tad, kad aptaujas veidlapas tika aizpildītas, respondentiem tika mutiski pateikts, kurš ir kurš ekrāns. Telpa, kurā tika eksponēti TV aparāti, bija tumša un apmeklētājiem testa laikā tika rādīts speciāli izveidots klips, apvienojot DVD un HDTV kvalitāti.

Pavisam pētījuma laikā piedalījās 1003 respondenti, kuri tika aicināti salīdzināt plazmas un LCD ekrānu televizorus, kā arī atbildēt uz sekojošiem jautājumiem. Pirms abu televizoru salīdzināšanas un piedalīšanās testā, nedaudz vairāk respondentu priekšroku deva LCD, nevis plazmas ekrānam, bet pēc testa respondenti, uz zemāk redzamiem jautājumiem atbildot, deva priekšroku plazmas ekrānu televizoram.

Uz jautājumu – Kurš ir ar kvalitatīvāku attēlu? – 60 % respondentu atbildēja, ka plazma, bet tikai 35 %, ka LCD.

Uz jautājumu – Kurš ir ar labāko krāsu atveidu? – 69 % respondentu atbildēja, ka plazma, bet 25 %, ka LCD.

Uz jautājumu – Kurš ir ar piesātinātāko melnās krāsas atveidu? – 90 % respondentu atbildēja, ka plazma, bet 9 %, ka LCD.

Uz jautājumu – Kurš ir ar labāk saskatāmām detaļām tumšajos laukumos? – 67 % respondentu atbildēja, ka plazma, bet 32 %, ka LCD.

Uz jautājumu – Kurš ir ar patīkamāko attēlu? – 70 % respondentu atbildēja, ka plazma, bet 29 %, ka LCD.

Uz jautājumu – Kuru televizoru Jūs izvēlētos? – 73 % respondentu atbildēja, ka plazma, bet 28 %, ka LCD.

Pēc klipa demonstrēšanas pavisam 87 procenti respondentu uzskatīja, ka plazmas ekrāns attēlo piesātinātāku kontrastu, bet 71 procents atzina plazmas ekrānu par labāku, vadoties no redzētā.

Izsaki savu viedokli