Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

PandaLabs  antivīrusu laboratorija, ir atklājusi jaunu „izpirkuma pieprasītāja” tipa  ( angl. Ransomware ) trojāni, kas uzdodas par Microsoft izstrādājumu. Šī ļaundabīgā programma ar nosaukumu Ransom.AN, brīdina lietotāju, ka datorā uzstādītā Microsoft operētājsistēmas kopija ir nelegāla un padarīs datoru nederīgu lietošanai, ja netiks ievadīts speciāls, par 100 Eiro nopērkams, kods.

Ļaundabīgā programma, kas tēmēta galvenokārt uz vāciski runājošiem lietotājiem, var tikt izplatīta daudzos veidos ieskaitot surogātpastu un P2P lejupielādes. Pēc lietotāja brīdināšanas par nelegālas Microsoft operētājsistēmas lietošanu, tas aicina upuri samaksāt par kodu ar kredītkarti izmantojot ļaunprātīgu vietni internetā. Lai lietotājus papildus piespiestu sniegt kredītkartes informāciju, Ransom.AN informē lietotājus, ka pret tiem tiks vērstas represīvas darbības, ja maksājums netiks veikts tuvāko 48 stundu laikā. Pēc šī laika lietotāji arī zaudēs datorā esošo informāciju.

“Šāda veida trojāņi  ir ļoti bīstami, jo ja reiz tie ir inficējuši datoru, tos ir ļoti grūti izvākt manuāli, piespiežot lietotājus maksāt vai arī pārformatējot datu nesējus,” stāsta Luis Corrons, PandaLabs tehniskais direktors.

Šajā gadījumā īpašs ir tas,  ka Ransom.AN izliekas par Microsoft izstrādājumu un draud ne tikai ar informācijas zaudēšanu, bet arī varas institūciju represijām, kas papildus motivē daudzus lietotāji noticēt ļaundabīgās programmatūras deklarētajiem draudiem un samaksāt par viltus kodu.

Lai izvairītos no Ransom.AN un citiem draudiem, PandaLabs iesaka atjaunināt to datoros esošos aizsardzības līdzekļus, izmantojot tādus kā  bezmaksas Panda Cloud Antivirus, kuru var lejupielādēt no www.cloudantivirus.com.

Saistītās tēmas: Drošībapanda labs

Izsaki savu viedokli