Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Arī hakeri vēlas vairāk dāvanu un naudu – kāpēc tam neizmantot neuzmanīgus datora lietotājus?

Ziemassvētku brīvdienu laiks ir viens no labākajiem laikiem, kad uzdarboties kibernoziedzniekiem – apkārt ceļo e-kartiņas, datoru lietotājiem ir vairāk brīvā laika, ko pavadīt internetā un tiek veikti pēdējie dāvanu pirkumi internetveikalos. Ja Jūs nevēlaties, lai dāvanai saviem tuvākajiem paredzētā nauda nokļūst hakera kabatā, Panda Security iesaka dažus vienkāršus un praktiskus padomus pirmssvētku laikam:

  1. Neatveriet apsveikuma kartiņas vai nesekojiet uzrādītai mājas lapas adresei, ko saņemat no nepazīstama sūtītāja, lai cik uzticami un nevainīgi tas izskatītos.
  2. Pirms iegādājaties dāvanu internetveikalā, pārliecinieties, ka iepērkaties pie tirgotāja ar pieredzi un nevainojamu reputāciju.
  3. Nepievēršiet uzmanību mēstulēm / spamam un vēstulēm, kas Jums tiek sūtītas it kā finanšu organizāciju vārdā.
  4. Nekad neveicat pirkuma apmaksu internetā, ja vien neesat iepriekš pārliecinājušies par pakalpojuma sniedzēja reputāciju.
  5. Piedaloties interneta izsolēs, neuzticaties saņemtajiem piedāvājumiem, izņemot gadījumus, ja tie tiek saņemti no portāla uzturētājiem, kas veic izsoli. Pretējā gadījumā Jūs varat palikt gan bez pirkuma, gan naudas.
  6. Ņemot līdzi klēpjdatoru ceļojumā, pārliecinieties par tā datu aizsardzību, nepieslēdzaties nezināmiem wi-fi tīkliem un izvērtējiet, kādu personīgo informāciju tas satur. Var gadīties, ka Jūsu datoru vienkārši nozog.
  7. Ja dodaties ceļojumā, pārdomājiet, vai ir vērts informāciju par to, ka nebūsiet mājās, ievietot sociālajos tīklos – tas būs interesanti ne tikai kibernoziedzniekiem.
  8. Nepārsūtiet konfidenciālu informāciju elektroniskajā sarakstē, sociālajos portālos vai citā elektroniskajā komunikācijā.
  9. Pirms izmantojat on-line pakalpojumus, pārliecinieties, ka Jūsu datorā nav aktīvu ļaundabīgu kodu. Lai to varētu izdarīt, ir nepieciešams papildināt jau esošo antivīrusu programmu ar iepriekš brīdinošām tehnoloģijām.
  10. Regulāri atjaunojiet savu operētājsistēmu un tās pielikumus. Sistēmu vājie punkti ir kā atvērti vārti ļaundabīgiem kodiem un ar to palīdzību hakeri spēj kontrolēt Jūsu datoru.

Saistītās tēmas: Drošībapanda security

Izsaki savu viedokli