Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Panasonic dotajā brīdī strādā pie visnotaļ interesanta projekta – Power Jacket. Tas ir sava veida eksoskelets, nedaudz atgādinot tos, kas redzami vairākos Holivudas grāvējos, piemēram, Dzelzs vīrs.

Eksoskelets patiešām ļauj cilvēkam iegūt supercilvēka spēku. Panasonic apgalvo, ka pateicoties ierīcei, iespējams pacelt lietas, kas ir nedaudz smagākas par 100 kilogramiem, savukārt pārvietošanās ātrums var sasniegt pat 8 km/h.

Interesanti, ka izstrādāta arī pieticīgāka ierīces versija – Power Loader Lite. Vadoties pēc izstrādātāju sniegtās informācijas, tā spēj pacelt un pārvietot aptuveni 55 kg smagus priekšmetus.

Abos eksoskeletos par enerģijas rezervēm atbild litija jonu baterijas, kas nodrošinās izstrādājuma darbību vairākas stundas ar vienu uzlādes reizi.

Power Loader varētu atrast pielietojumu būvniecībā, kodolspēkstacijās un dažādu katastrofu seku likvidēšanā.

Izstrādātāji turpinās attīstīt tehnoloģiju un viens no viņu mērķiem ir panākt, lai eksoskeletu būtu iespējams izmantot arī zem ūdens un kosmosā.

Panasonic plāno, ka jau 2015. gadā izstrādājums varētu nonākt pārdošanā, taču tā cena būtu aptuveni pieci tūkstoši ASV dolāru. Tiesa, nav skaidrs vai minētā naudas summa tiks prasīta par pilnizmēra Power Loader vai tā Lite versiju.

Saistītās tēmas: interesantipanasonic

Izsaki savu viedokli