Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Matsushita Electric Industrial, kas ir viena no lielākajām sadzīves elektronikas ražotājām visā pasaulē un pārsvarā zināma ar zīmolu Panasonic, iepazīstina ar divām jaunām videokamerām – HDC-SD100 un HDC-HS100 – kurās iebūvēta jaunā 3MOS sistēma, kas balstīta uz 3CCD tehnoloģiju teicamai krāsu atveidei. Turklāt pirmo reizi videokamerās iebūvēts inteliģentais automātiskais režīms, lai atvieglotu filmēšanas procesu.
Pateicoties 3MOS sistēmai, ko izstrādājis Panasonic, caur objektīvu ienākošā gaisma tiek sadalīta trīs pamatkrāsās – sarkanā, zaļā un zilā – kuras atsevišķi apstrādā katrai paredzētais sensors. Tādējādi tiek nodrošinātas dzīvākas un dabiskākās krāsas, vairāk detaļu un krāsu nianšu. Šī sistēma ļauj palielināt attēla kvalitāti arī vājas gaismas apstākļos.

Lai palielinātu jauno videokameru sniegumu, Panasonic uzlaboja Crystal Engine attēla apstrādes sistēmu. Rezultātā tika uzlabota attēla kvalitāte, kas garantē dabiskākas un dzidrākas krāsas, turklāt ir arī samazināts elektroenerģijas patēriņš.

Pirmo reizi videokamerās iebūvēts inteliģentais automātiskais režīms, kas atvieglo filmēšanas procesu un ļauj izvairīties no nevēlamiem defektiem un kļūdām uzņemšanas procesā. Šis režīms piedāvā optisko attēla stabilizētāju, kas novērš roku trīcēšanas radītos defektus, sejas noteicēju, kas atpazīst cilvēka seju, lai automātiski uzstādītu fokusu un atbilstošo ekspozīciju, un inteliģento kontrasta funkciju, kas nodrošina vēlamo kontrastu.

Abas kameras aprīkotas ar Leica Dicomar objektīviem un divpadsmitkāršu tālummaiņu.

Videokameras HDC-SD100 prognozētā mazumtirdzniecības cena Latvijā būs aptuveni Ls 800, bet HDC-HS100 – Ls 1000.

Izsaki savu viedokli