Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Panasonic, kas jau ilgus gadus ir pasaules līderis videotehnikas ražošanas jomā, nāk klajā ar divām jaunām modernizētām augstas izšķirtspējas (full HD kvalitātes) videokamerām ar 3CCD matricu – HDC-SD9, kas ir pasaulē mazākā un vieglākā šāda tipa videokamera, ļaujot iegūt ierakstus kinofilmām līdzīgā kvalitātē, un HDC-HS9, kas apgādāta ar 60 Gb cieto disku. „Pašlaik pasaulē un arī Latvijā aizvien pieaug tendence pārejai uz platekrāna televizoriem ar augstu attēla kvalitāti un augstas izšķirtspējas (HD) apraidi. Ievērojot šo tendenci, ražotāji ievieš HD kvalitātes standartus arī visos citos videotehnikas veidos. Izņēmums nav arī kompānija Panasonic,” tirgus situāciju komentē Panasonic Latvijas pārstāvniecības vadītāja Santa Māgure.

Abas jaunās videokameras HDC-SD9 un HDC-HS9 veic ierakstus ar pilnu HD izšķirtspēju (1920×1080) 25 kadru progresīvajā režīmā, nodrošinot attēlu kvalitāti, kāda nebija iespējama ar iepriekšējām plaša patēriņa videokamerām. Tas lietotājiem dod iespēju veikt ierakstus kinofilmām līdzīgā kvalitātē. Pateicoties augstajai kompresijas pakāpei (17 Mbps), HDC-SD9 un HDC-SD9 nodrošina lielisku attēla kvalitāti un kustību attēlošanu.


Abām videokamerām ir tādas jaunas funkcijas kā sejas noteicējs un inteliģentais filmēšanas palīgs. Sejas noteicējs automātiski nosaka sejas atrašanās vietu attēlā un regulē ekspozīciju, kontrastu un ādas krāsas toni optimāla rezultāta sasniegšanai. Savukārt inteliģentais filmēšanas palīgs nosaka sliktus filmēšanas apstākļus – piemēram, kad videokamera pārāk ātri kustas vai ir noliekta, lietotāja roka šūpojas vai arī objekts ir apgaismots no aizmugures –, sniedzot lietotājam attiecīgu rekomendāciju šķidro kristālu (LCD) ekrānā.

Tāpat abas videokameras piedāvā arī Panasonic oriģinālo 3CCD kameras sistēmu, modernizēto optisko attēla stabilizētāju un Leica Dicomar objektīvu.

Vairākums profesionālās apraides tehnikas izmanto 3CCD kameras sistēmu. Šajā sistēmā caur objektīvu ienākoša gaisma tiek sadalīta trīs pamatkrāsu komponentos (sarkanā, zaļā un zilā) un signāls no katra krāsu komponenta tiek apstrādāts vienā no CCD matricām (viens no trim mikroprocesoriem, kas nosaka videokameras ierakstāmā attēla krāsu spilgtumu), tādējādi nodrošinot dzīvākas un dabiskākās krāsas, vairāk detaļu un krāsu nianšu.

Modernizētais optiskais attēla stabilizētājs novērš attēla izplūšanu, ko var izraisīt pat viegla roku trīcēšana.

Leica Dicomar objektīvs sastāv no 12 elementiem, kas ir sadalīti astoņās grupās, un izmanto zemas dispersijas optisko stiklu – krāsu izplūšanas mazināšanai. Lai samazinātu līdz minimumam hromatisko aberāciju, 14 objektīva elementi ir veidoti ar daudzslāņu tehnoloģijas palīdzību, tādējādi iegūstot skaidrus attēlus bez atspulgiem un dubultattēliem.


SD9 veic ierakstus gan SD, gan SDHC atmiņas kartēs. SD kartēm nav nepieciešams transportēšanas mehānisms, un tās ir ļoti izturīgas pret ārējo iedarbību. Šīs īpašības, kā arī mazie izmēri un svars ļauj panākt līdz šim nebijušu mobilitāti un ērtību HDC-SD9 videokameras lietošanā.

HS9 ir hibrīds modelis, kas ieraksta pilnā HD kvalitātē attēlus SD (vai SDHC) atmiņas kartē vai arī iebūvētajā 60 Gb cietajā diskā. 16 Gb SDHC atmiņas kartes ietilpība ir aptuveni 6 stundas videoierakstu, bet 60 Gb cietajam diskam – aptuveni 23 stundas videoierakstu (abos gadījumos – HE režīmā). Līdz ar to HS9 kopējā ietilpība ir aptuveni 29 stundas videoieraksta pilnā HD kvalitātē.

Abām videokamerām ir izcila 5.1 kanālu skaņas sistēma ar pieciem mikrofoniem. Katrs no tiem nodrošina dabīgu, augstas kvalitātes skaņu, kas rada akustiskās klātbūtnes efektu.

Abi videokameru modeļi ir apgādāti arī ar Zoom Mic funkciju, kas pieskaņo mikrofona darbību objektīva tālummaiņai, un Focus Mic funkcija, kas uztver skaņas no videokameras priekšā esošiem avotiem, neatkarīgi no tā, vai objektīvs tiek fokusēts uz tuvu esošu vai attālāku objektu.

Izsaki savu viedokli