Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Viens no mobilo ierīču vājajiem punktiem ir to enerģijas rezerves, kas, intensīvas lietošanas apstākļos, būtiski ierobežo lietotāja iespējas ilgstoši iztikt bez ierīces atkārtotas uzlādes. Ja viedtālruņos akumulatora ietilpību iespējams palielināt uz ierīces izmēra rēķina, tad viedpulksteņu gadījumā situācija ir krietni sāpīgāka.

Brīdī, kad pēc iespējas mazākā korpusā jāietilpina ne tikai vairākas nozīmīgas komponentes, bet arī akumulators, ražotājiem nākas atrast kādu kompromisa variantu. Viena no kompānijām, kas cenšas atrisināt enerģijas rezervju problēmu mobilajām ierīcēm, ir Panasonic, kas piektdien nāca klajā ar miniatūra izmēra litija jonu baterijām.

Panasonic izveidotājām baterijām ir cilindriska forma un tās ir 20 mm garas, bet to diametrs ir tikai 3,5 mm. Citiem vārdiem sakot, šīs baterijas ir vairāk nekā 20 reizes mazākas par plaši zināmajām AAA tipa baterijām.

Katras baterijas ietilpība ir 13 mAh, bet voltāža sasniedz 3,75 V. Panasonic norāda, ka šis izstrādājums nodrošina vēl neredzētu energoietilpības un izmēra attiecību.

Saprotams gan, ka viena šāda baterija nespētu ar enerģiju nodrošināt pat viedpulksteni, tādēļ ir pieļaujama vairāku bateriju kombinēšana. Panasonic atzīmē, ka šīs baterijas nodrošina jaunas korpusu dizaina iespējas, turklāt ir iespējama bateriju integrēšanas viedpulksteņu siksniņās.

Kompānija negrasās apstāties pie sasniegtā un turpinās izstrādāt gan jaunus modeļus, gan tehnoloģijas, lai pēc laika apgādātu uzvelkamās ierīces ar akumulatoriem, kas nodrošina pēc iespējas lielāku energoietilpību pēc iespējas mazākā korpusā.

Screen Shot 2014-10-03 at 11.47.38_500

Saistītās tēmas: panasonicviedpulksteņi

Izsaki savu viedokli