Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Saprotams, ka mūsdienās dzīvo organismu daudzveidība ir prātam neaptverama, taču aizvēsturē dzīvās radības bijušas vēl neparastākas un vēl savādākas, liecina dažādi arheoloģiskie atradumi. Tagad zinātnieki informē, ka, iespējams, atraduši pašu neglītāko dinozauru.

Lai arī arheoloģiskie pierādījumi par dinozauru eksistenci atklāj visdažādākās būtnes, zinātnieki ir pārliecināti, ka tieši tagad viņiem izdevies identificēt radību, kas, domājams, ir bijusi visneglītākā no visām.

Tās nosaukums ir Deinocheirus mirificus (no Grieķu val. – briesmīga roka). Dienvidkorejas Zemes zinātnes un minerālu resursu institūta darbinieki, izmantojot jaunāko tehnoloģiju, spējuši radīt konkrētu priekšstatu tam, kā šī radība izskatījusies un kā tā pārvietojusies.

ornithomimosaurs1014

Lai arī izskats, protams, nav vērtējams viennozīmīgi, taču pat pētījuma vadošais paleontologs norāda, ka šis dinozaurs izskata ziņā ir viens no visdīvainākajiem.

Radība, kas sasniedza 11 metru garumu, pārvietojās uz divām visai neglītām pēdām, tai bija milzīgs kupris un divas 2,5 metrus garas rokas.

Interesanti, ka pirmie pierādījumi šīs radības eksistencei tika izrakti jau pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, taču toreiz zinātniekiem izdevās atrast tikai dzīvnieka rokas. Tagad paleontologu rīcībā ir divi šī dinozaura skeleti, kas kopā sniedz precīzu priekšstatu par dzīvnieku.

Saistītās tēmas: interesantiZinātne

Izsaki savu viedokli