Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Viens no lielākajiem datora komponenšu ražotājiem pasaulē Asustek Computer otrdien pasaulei atklājis ierīci, ar kuru manuāli virstaktēt grafisko adapteri. Paši Asustek to sauc par „pasaulē pirmo dzelžu līmenī bāzēto reālā laika virstaktēšanas ierīci videokartēm”; kompānija cer, ka šāda lieta varētu kļūt populāra nepieredzējušo virstaktētāju vidū. Interesanti gan šķiet tas, kā nepieredzējušais virstaktētājs zinās, ka nedrīkst griezt vairāk par noteiktiem megaherciem, jo karte „nevelk”.

Sākumā viss varētu šķist ļoti elementāri – 5,25 collu vietā ieliekamajā ierīcē pagriež ripu un karte iet ātrāk. Bet tik vienkārši tas tomēr nav. Būtībā šī „kaste” ir vienkārša programmatūras saskarsne taustāmā formā, jo viss vienalga tiek regulēts caur ieinstalēto Asus OC Gear programmu.

Jēdzīgi vai nejēdzīgi – to katram spriest pašam, bet iespēja pieregulēt videokartes frekvences pēc saviem ieskatiem spēles laikā noteikti šķiet vilinoša daudziem. Tiek piedāvāta arī iespēja monitorēt GPU temperatūru, regulēt dzesētāja apgriezienus un redzēt spēlē atainotos kadrus sekundē (FPS).Pagaidām šādu papildierīci kompānija piedāvās komplektā ar GeForce 8600 GT videokarti (nav zināms vai programmatūra atbalstīs citas videokartes), bet nav zināma produkta cena, līdz ar to nevar spriest par mazās kastītes pievienoto vērtību.

Ziņas avots: X-Bit Labs

Izsaki savu viedokli