Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Otrā diena IFA izstādē Vācijā, Berlīnē arī nu jau ir aizvadīta, tā kā esmu jums, lasītājiem, sagatavojis reportāžu par visu redzētu, aptaustīto un pieredzēto. Uzreiz arī jāpiemin, ka šī diena (2. septembris) bija pirmā oficiālā IFA izstādes diena, iepriekš aprakstītā bija paredzēta tikai presei.

Tātad, vairāk vai mazāk hronoloģiskā secībā sākšu. Jau no paša sākuma, kopš ierašanās IFA, devos pie Sony lai pamielotu acis un rokas ar PlayStation Vita – jauno portatīvo spēļu konsoli, kas pārdošanā parādīsies tikai 2012. gadā. Pirmie iespaidi bija ļoti pozitīvi – konsole ir ļoti viegla, displejs ir ļoti skaidrs un grafiskais izpildījums ir PlayStation 3 līmenī. Arī konsoles izmēri mani apmierināja – tā nemaz nebija tik liela, kā no visām YouTube redzētajām prezentācijām šķita. Piesieties vienīgi varēju pie salīdzinoši mazajiem analogajiem kloķiem un mazajām X, [], O un /\ pogām, kas viennozīmīgi bija mazākas nekā tās, kas atrodamas uz PlayStation pults vai pirmās paaudzes PlayStation Portable konsolēm. Jebkurā gadījumā, pie visa var pierast un pārmaiņas ne vienmēr ir slikta zīme. Pēc grafiski vislabāk nostrādātās Uncharted spēles ievērtēšanas vēlējos paskatīties arī iestatījumus, sociālo tīklu integrāciju un visu pārējo, kas atrodams ārpus spēles, taču tur sākās mana daļējā vilšanās. Main Menu nebija pieejams, un kā Sony pārstāvis teica, tas vēl nav gatavs tā kā nevienam netiek rādīts. Ar to arī man pietika, jo pārējos Sony jaunos produktus jau biju aprakstījis iepriekš . Jāpiemin, ka vēlāk sekos arī video ar konsoli darbībā.

Tālāk devos uz LG būdu, kura jau pa gabalu smaržoja pēc 3D. Un tieši tā arī tas bija, teju viss, ko LG izrādīja bija saistīts ar 3D. Protams, atrodami bija arī pāris viedtālruņi (arī ar 3D displejiem), taču, diemžēl, nekas jauns. Ieejot LG būdā, katram tika iedotas pasīvās 3D brilles, ar kurām arī visi varēja izbaudīt LG sagatavotos trešās dimensijas labumus. No LG puses mani ieinteresēja tikai divi produkti – televizors, uz kura vienlaikus tiek attēlotas divas bildes un super plāns LED monitors. Tātad, ieraugot šīs divas bildes vienā televizorā pirmā doma nepavisam nebija: “kam tas vajadzīgs?”, jo pielietojumi jau momentā bija skaidri. Piemēram, ja tu vēlies spēlēt savu Xbox 360 vai PlayStation 3, tikai cerams ne Nintendo Wii, tu to varētu darīt nevienam citam netraucējot skatīties panorāmu. Protams, kā sadalīt skaņu nāktos izdomāt tev pašam, taču austiņas būtu lielisks risinājums. Šis televizors man ir nofilmēts, toties foto gan neuzņēmu, tā kā nāksies pagaidīt. Ejot tālāk pamanīju šo super-plāno LED monitoru, kas nosaukts par E91. Monitora izšķirtspēja, protams, ir FullHD, taču displeja izmērs – 23 collas. Monitoram arī ir ļoti mazs rāmis, uz ko šogad spieda arī Samsung – tikai 4.35 milimetri. Tik pat iespaidīgs bija arī monitora plānais korpuss – tikai 7.2 milimetri! 

Devos tālākos jaunumu meklējumos, pa ceļam uzduroties ne pārāk interesantiem produktiem, piemēram, Verbatim LED spuldzēm, nekad nedzirdētu ražotāju skaļruņiem, kas līdzīgi Angry Birds varoņiem, mikrofoniem putnu būrī un tā tālāk.

Tā nu es savu ceļu turpināju, līdz uzdūros Toshiba būdai, kurā mani sagaidīja neviens vien interesants produkts. Šogad Toshiba manāmi spieda uz bezbriļļu 3D televizoriem. Visiem apmeklētājiem tik rādīta arī bezbriļļu 3D demonstrācija, kas bija iespaidīga pāris iemeslu dēļ – skata leņķis un attālums neko neietekmēja, 3D bija pārredzams tik pat labi, kā arī pats displejs bija diezgan paliels – aptuveni 200 collas. Diemžēl šādu tehnoloģiju mājās gan dabūtu  būtu pagrūtāk, jo nedaudz palūrot no sāna pār mani nāca apskaidrība kā Toshiba tas ir izdevies – novietojot vēl vienu, nedaudz slīpu caurspīdīgu audumu, uz kura tiek attēlota otra, izbīdītā bilde. 
Pēc tam aplūkoju Toshiba Android planšetdatoru, kas gan nekādu īpašu iespaidu neatstāja. Planšetdators bija diezgan parasts – to darbināja NVIDIA Tegra 250 čips, Android 3.1 operētājsistēma un 1 gigabaita operatīvā atmiņa. Ierīces iebūvētā atmiņa bija standarta 16  gigabaiti, displeja lielums – 10.1 colla, taču izšķirtspēja – 1280 x 800 pikseļi. Svars un izmēri nepavisam nebija apmierinoši – dators bija smagnējs un liels. 

Turpinot apstaigāt Toshiba atradu pašu interesantāko produktu – Z830 portatīvo datoru. Kas tajā īpašs? Nekas daudz, ja nu vienīgi tas, ka šis ir jauns pasaulē plānākais portatīvais dators! Tas ir tikai 15.9 milimetrus biezs un 1,12 kilogramus smags (pasaulē vieglākais 13 collu portatīvais dators). Tik pat iespaidīgi ir datora tehniskie parametri – to darbina otrās paaudzes Intel Core i7 vai i5 centrālais procesors un līdz pat 6 gigabaitu liela operatīvā atmiņa. Toshiba pārstāvis arī pieminēja, ka nedaudz pēc šī datora iznākšanas gada pēdējā ceturksnī parādīšoties arī sešu kodolu modelis, taču iznākšanas datumā – divu un četru kodolu. Protams, cietajam diskam šajā datorā nebija vietas, tādēļ to darbina 128 gigabaitu SSD disks. Pārstāvis arī uzsvēra, ka visi datorā atrodamie porti ir pilna, standarta izmēra, nevis kādi mazie apvienojumi kam nepieciešams pārveidotājs. Datoram būs USB 3.0 ports un vēl divi USB 3.0, standarta HDMI izeja, Ethernet ligzda u.c. Internets teju visur būs pieejams pateicoties iebūvētajam 3D modemam. Par baterijas darbības laiku pārstāvis īsti nevarēja neko galvot, taču minēja, ka Z830 vajadzētu izturēt visu dienu, kas ir aptuveni 8 stundas nepārtrauktas lietošanas. Tā kā tik plāns dators varētu būt arī trausls, Toshiba nolēma tā korpusu veidot no magnija. Pārsteidza arī datora gaidāmā cena – apgraizītākie modeļi maksās pat zem 1000 ASV dolāriem! Kā jau minēju, pārdošanā šis nezvērs parādīšoties šī gada pēdējā ceturksnī. Pacilāt un aptaustīt datoru diemžēl nevarēja, jo tas atradās aiz stikla. 

Ejot tālāk uzdūros Urbanears stendam, pie kura arī nedaudz aprunājos ar šīs kompānijas pārstāvi. Uzzināju, ka Urbanears jau ir sagatavojuši jaunu DJ klases austiņu līniju, kas pārdošanā parādīšoties jau šogad un maksās nedaudz vairāk kā 300 eiro. Austiņām būs maināms vads atkarībā no vajadzībām. Piemēram, austiņas izmantojot studijā jūs varēsiet pieslēgt vadu, kura galā ir 6.35 milimetru izeja, taču ikdienā klausoties mūziku no MP3 atskaņotāja vai telefona – 3.5 milimetru.  Jauno DJ austiņu modeļa nosaukums ir ZINKEN.  Kompānija arī katru gadalaiku izlaidīšot veselas 3 jaunas krāsas savas produktu līnijas modeļiem.

Tagad bija pienākusi kārta kopīgām pusdienām, uz kurām kopā ar mums, latviešiem, lietuviešiem un igauņiem bija ieradies arī pats Samsung Baltijas prezidents. No viņa uzzinājām šo to interesantu, par ko publiski īsti vēl nekas nav paziņots. Tātad, uz jautājumu vai Samsung plāno izlaist Windows Phone 7 ierīces, prezidents atbildēja apstiprinoši. Uzzinājām arī aptuveni iznākšanas datumu – tuvākie 5 mēneši, jeb šis gads. Tālāk prezidents stāstīja, ka tiek gatavots arī Galaxy S II līdzinieks ar izslidināmu QWERTY fizisko tastatūru, taču aptuveno iznākšanas datumu gan nepaziņoja. Tā kā pats esmu Galaxy S II lietotājs un ļoti sūdzos par baterijas darbības laiku, nolēmu prezidentam paprasīt kā šī problēma ir atrisināta vēl lielākajā un ātrākajā Galaxy Note ierīcē. Prezidents, diemžēl, īsti nebija pārliecināts, taču minēja, ka baterijas darbības laiks būšot labāks nekā Galaxy S II.

Tas arī būtu viss. Visā izstādē noteikti bija vēl kādi interesanti jaunumi, taču vienam mirstīgajam šo neiedomājami lielo ēku pa ierobežotu laiku izstaigāt nebija fiziski iespējams. Tuvākajās dienās BOOT.lv publicēsim arī visus sagatavotos video un nelielu to aprakstu.

Saistītās tēmas: berlīneIFAizstādelgreportāžasamsungsonytoshibavācija

Izsaki savu viedokli