Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Šodien risinājās Rīgas Brīvostas pārvaldes organizētā konkursa ”Osta pilsētai” fināls, kurā tika prezentētas piecas dažādas interesantas inovācijas, ar kuru palīdzību varētu uzlabot esošo  infrastruktūru. Finālā bija iekļuvuši dalībnieki no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Jūras akadēmijas, Rīgas Biznesa skolas un Vidzemes augstskolas.

Prezentāciju autorus vērtēja Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis, Latvijas Universitātes Biznesa, ekonomikas un vadības fakultātes profesors Andris Deniņš, laikraksta “Diena” ekonomikas žurnālists Guntars Gūte,  Latvijas Jūras akadēmijas rektora vietas izpildītājs Andrejs Zvaigzne un IT eksperts Kristaps Skutelis.

Pirmās uzstājās Latvijas Universitātes studentes Liene Bērziņa un Stella Jubalte, kuras uzskata, ka ostai nepieciešams savs talismans. Abas meitenes ir vienisprātis, ka ostai trūkst saiknes ar ”parastajiem iedzīvotājiem” un ka talismans veicinātu atpazīstamību un mazinātu negatīvos stereotipus. Pētot mārketinga paņēmienu, viņas konstatēja, ka citām ostām pasaulē talismanu neesot.

Vidzemes augstskolas studente Kristīne Šumelova savukārt piedāvāja mājaslapu, kurā būtu ērti apskatāmas ekskursiju iespējas Latvijā, kā arī vienkāršota visa pārējā informācija gan kuģa pasažieriem, gan, piemēram, kapteiņiem. Viņa izpētījusi, ka, piemēram, “LiveRiga” piedāvā ļoti limitētu ekskursiju klāstu, kaut arī reāli ir daudz plašākas iespējas gan Rīgā, gan ārpus galvaspilsētas. Viņa uzsvēra, ka kapteinim ir sarežģīti kārtot visus dokumentus, jo tie pieejami tikai “Word” failā, kas jāprintē, jāskenē un kopumā viņa šo procesu pielīdzināja tehnoloģiju attīstībai 1997. gadā.

Interesanti, ka Kristīne martā piedalījās līdzīgā inovāciju projektā “Latvia Tours Traveltech”, kur prezentēja līdzīgu ideju un izcīnīja otro vietu. Viņa gan atzina, ka “Traveltech” pēc tam neesot izrādījis nekādu interesi par viņas idejas attīstīšanu un tāpat Kristīne pavēstīja, ka arī šī projekta attīstība esot miglā tīta.

Latvijas Jūrniecības akadēmijas studentes Anastasija Knorringa un Veronika Kočergina piedāvāja ieviest ūdenstransportu no Rīgas ostas attālinātajām kruīza piestātnēm uz pilsētas centru. Viņas vēlas ieviest nelielus kuģīšus, kuros varētu uzņemt apmēram 50 cilvēkus, kas pārvadātu cilvēkus gan pa Rīgas kanālu, gan Daugavu. Viņuprāt, cilvēki tādējādi ietupītu naudu un laiku, nekā braucot sabiedriskajā transportā. 

Rīgas Tehniskās universitātes students Agris Hatko piedāvāja modernizēt ostas kontroles sistēmu, ieviešot dronus. Piemēram, apsekot bojas ar dronu palīdzību, kā arī kontrolēt situāciju zem ūdens ar zemūdens dronu palīdzību. Viņš pastāstīja par vairāku pasaules lielāko ostu tehnoloģijām, piemērm, Virdžīnijas un Maiami un vēlas, lai arī Latvijā tās būtu augstā līmenī.

Prezentāciju sēriju noslēdza Mārtiņš Šmits un Kārlis Jonāss no Rīgas Biznesa skolas. Viņi atrādīja jau gatavu aplikāciju “SafeSea”, kas reģistrētu mazā ūdens transporta migrāciju. Apņēmīgie puiši uzskata, ka esošais ienākošo un izejošo mazizmēra kuģošanas līdzekļu braucienu informēšanas veids neatbilst 21. gadsimta nodrošinātajām iespējām. Ar savu risinājumu viņi piedāvāja šo reģistrāciju nodrošināt elektroniski, kas ļautu arī digitalizēt reģistrēto braucienu arhīvu. Tāpat jaunieši aicināja nodrošināt bezvadu interneta infrastruktūru brīvostas teritorijas jahtu piestātnēs.

Pēc žūrijas locekļu apspriedes tika nolemts, ka godpilno pirmo vietu ieguva Anastasija Knorringa un Veronika Kočergina, piedāvājot ideju ieviest pasažieru kuģīšus kā interesantu alternatīvu sabiedriskajam transportam. Otro vietu ieņēma “SafeSea” aplikācija, ko izstrādāja Mārtiņš Šmits un Kārlis Jonāss, bet goda pjedestālu noslēdza Lienes Bērziņas un Stellas Jubaltes ideja par talismanu. Ceturtajā vietā ierindojās Kristīne Šumelova, bet piekto ieguva Agris Hatko.

Saistītās tēmas: informāciju tehnoloģijasostaRīga

Izsaki savu viedokli