Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pasaules vadošais orbitālais satelītoperators SES S.A. (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG), kura viens no teleportiem darbojas Rīgā, Latvijā, paziņo 2015. gada ieņēmumus un peļņu, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaugusi par 5%.

 1. FINANŠU GADS
 • Ieņēmumi 2,014.5 miljardu EUR apmērā, pieaugums par 5%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu
 • EBITDA 1,494.2 miljardu EUR apmērā, pieaugums par 4,6%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu
 • Peļņa pēc nodokļu nomaksas pieaugusi par 5% līdz 674 miljoniem EUR

Prezidenta un vadītāja Karima Maikla Sabaga [Karim Michel Sabbagh] komentārs: “SES pašreizējā globalizācijas stratēģija ir devusi 5% pieaugumu pārskatā uzrādītajiem ieņēmumiem. Koncentrēšanās uz diferenciētu risinājumu nodrošināšanu veidojusi ieņēmumu pieaugumu trīs no četrām tirgus vertikālēm, iezīmējot SES globālās biznesa stratēģijas izaugsmi. Mēs stiprinājām arī mūsu globālo projektu uzņēmējdarbību. Attīstītajos un jaunajos tirgos pieauga video segments, ko veicināja SES izcilais sniegums HD jomā un, tas, ka pirmie pakalpojumiem pievienojām komerciālos Ultra HD kanālus. SES ir paplašinājis ilgtermiņa komerciālās attiecības globālo projektu līmenī un mobilitātē ar galvenajiem globālajiem klientiem, ieskaitot “Global Eagle Entertainment” un “Airbus Defence and Space. 2016. gada sākumā noslēgtas divas galvenās vienošanās savienojumu izveidei lidojumu laikā ar “Panasonic” un “Gogo” par jaunu HTS kapacitāti uz SES – 14 un SES – 15 satelītiem. SES ir apņēmies uzturēt progresīvas dividendes un gatavojas 10% pieaugumam 2015. gada dividendēs.”

Nodrošinot diferenciētus un globālus satelīta risinājumus, SES darbojas ar četrām galvenajām tirgus vertikālēm – video, globālie projekti, mobilitāte un valdības projekti.

SES_Press_photo

Video segments – 67% no grupas ieņēmumiem (2014. g.: 66%)

 • Pārskatā uzrādīto ieņēmumu pieaugums par 7,5% līdz 1,354.9 miljardiem EUR
 • HDTV kanālu pieaugums par 18,3% līdz 2230 kanāliem, stiprinot HD izplatību no 28,9% līdz 30,7%
 • HDTV tirgus daļa pieaugusi no 24,9% līdz 25,8% (lielākais pieaugums starp visiem satelītoperatoriem)
 • Papildus tiek translēti vairāk kā 380 jauni TV kanāli (170 HD formātā) visos ātri augošajos jaunajos tirgos
 • Vadošais komerciālā Ultra HD jomā ar astoņiem īpaši augstas izšķirtspējas kanāliem, globāli pārraidītiem no SES satelītiem

SES ievērojamais tehniskais sniegums galvenajā video segmentā veicināja 11,3% pieaugumu kopējo TV kanālu skaitā, kas tiek pārraidīti no SES satelītiem – līdz 7268 kanāliem. Tas ir tālu priekšā pārējai satelītu industrijai (pieaugums par 2,3%) un vēl vairāk stiprina SES vadošo pozīciju industrijā. SES ir arī pirmais HDTV kanālu pārraidē, uzrādot izaugsmi par 18,3% līdz 2230 kanāliem. SES pieaugums novērojams visos reģionos. Kopumā gandrīz 60% no visiem kanāliem pašlaik tiek pārraidīti MPEG-4 standartā.

TV kanālu skaits Eiropā pieaudzis par 9% līdz gandrīz 2600, HDTV kanālu skaits palielinājies par 26% līdz 675 kanāliem. Atskaites periodā SES noslēdza ilgtermiņa līgumu par bezmaksas (FTA) starptautisko ziņu kanāla “BBC World News” pārraidi HD formātā. 2015. gada augustā “Deutsche Welle” parakstīja ilgtermiņa vienošanos par trīs satelītu (ASTRA 4A, ASTRA 5B un SES-5) jaudas izmantošanu kanālu pārraidei Austrumeiropā un Āfrikā vācu un angļu valodās. 2015. gada decembrī DTH raidītājs un maksas televīzijas operators Viasat, kas pieder Zviedrijas mediju un izklaides grupai “Modern Times Group” (MTG), pagarināja līgumu par 230 kanālu pārraidi Ziemeļu un Baltijas valstīs no ASTRA 4A un SES-5 satelītiem. Turklāt nepārtrauktais pieprasījums pēc augstas kvalitātes satura veicināja HD+ maksas abonentu pieaugumu par 11% līdz vairāk kā 1,8 miljoniem.

Ultra HD (UHD) jomā SES ir pirmais satelītoperators, kas noslēdza komerciālas vienošanās par šo nākamās paaudzes video pārraidi. SES šobrīd pārraida astoņus komerciālos Ultra HD kanālus – pearl.tv (pirmais komerciālais UHD kanāls Eiropā) un Fashion One 4K (pasaulē pirmais globālais UHD kanāls), kā arī Airtel 4K, Dish UHD Promo, High 4K TV, INSIGHT, NASA TV UHD un UHD-1. 2015. gada jūlijā parakstīta komerciāla vienošanās par “Sky Deutschland” nodrošināšanu ar papildus jaudu Ultra HD pārraidēm.

Mobilitāte – 3% no grupas ieņēmumiem (2014. g.: 2%)

 • Pārskatā uzrādīto ieņēmumu pieaugums par 47,4% līdz 52,9 miljoniem EUR
 • Pagarinātas līgumattiecības ar “Global Eagle Entertainment” par pašreizējo floti un nākotnes HTS jaudu
 • Nesen parakstīti galvenie ilgtermiņa līgumi ar “Panasonic” un “Gogo” par papildus jaudu
 • SES šobrīd apkalpo trīs galvenos globālos, aeronautiskos sakaru pakalpojumu sniedzējus
 • SES attīsta savienojamību jūras transporta biznesā ar “KVH Industries” un “SkyStream”

SES ir turpinājis palielināt ieguldījumus un veiktspēju, lai atbalstītu galvenos globālo pakalpojumu sniedzējus, nodrošinot lietotājiem izcilu pieredzi un izpildot strauji augošās pasažieru prasības pēc tīkla savienojuma. Aeronautisko savienojumu jomā SES ir izveidojis ciešas komerciālās attiecības ar pasaulē vadošajiem pakalpojuma ieviesējiem– “Global Eagle Entertainment”, “Gogo” un “Panasonic”. Šobrīd SES flote gadā nodrošina ar savienojumu lidojuma laikā līdz 2000 lidmašīnām, kas kopā pārvadā līdz 300 000 pasažieru.

Globālie projekti – 15% no grupas ieņēmumiem (2014. g.: 17%)

Valdības projekti – 13% no grupas ieņēmumiem (2014. g.: 11%)

Gaidāmie satelītu starti

No 2016. gada līdz 2017. gada beigām SES startēs septiņus jaunus satelītus. Šie satelīti palielinās pieejamo jaudu par 180 tīkla (36 MHz) transponderiem vai 12% no pašreiz kopējās pieejamās jaudas, kamēr jauda starptautiskajā segmentā pieaugs par 21%.

Trijiem no šiem satelītiem (SES-12, SES-14 un SES-15) būs arī 36 GHz no kopējās HTS jaudas, kas ir līdzvērtīga aptuveni 250 (36 MHz) transponderu ekvivalentiem.

Finanšu vadlīnijas

 1. finanšu gadā SES paredz ienākumus no 2,010 miljardiem EUR līdz 2,050 miljardiem EUR.

Izsaki savu viedokli