Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jaunākie dati par operētājsistēmu sadalījumu nenes lielas pārmaiņas Linux un Mac OS sistēmu lauciņā, taču atrāda ļoti savdabīgu precedentu starp Microsoft izstrādājumiem.

Kamēr Linux un Mac OS ar lielām izmaiņām operētājsistēmu tirgū nevar lepoties, kontrolējot attiecīgi 1,6 un 3,2 procentus no tirgus, savdabīga parādība notikusi Microsoft izstrādāto operētājsistēmu lauciņā.

Ja pagājušajā mēnesī no Microsoft operētājsistēmām izaugsmi piedzīvoja Windows 7, Windows 8 un Windows 8.1, tad janvārī nelielu (0,25 procentu apmērā) izaugsmi piedzīvoja jau novecojusī Xp operētājsistēma. Tiesa, tas lika nedaudz zaudēt arī populārajam Windows 7. Kaut arī jaunie procesi, visticamāk, neturpināsies, taču šāds notikumu pavērsiens, nenoliedzami, ir interesants.

Windows 8.1 piedzīvojis nelielu izaugsmi 0,35 procentu apmērā, sasniedzot 3,95 procentu atzīmi. Tas gan ļāvis beidzot apsteigt Windows Vista, kas ir nepopulārākā no jaunajām Microsoft operētājsistēmām.

Tiesa, Windows 8 (un arī 8.1) popularitātes ziņā nevar mēroties ar spēkiem ar Windows 7, kas jau pirmā gada laikā pamanījās sasniegt 17 procentu atzīmi, savukārt Windows 8 (pieskaitot arī Windows 8.1 daļu), 15 mēnešus pēc debijas vēl joprojām krietni atpaliek no šī sasnieguma.

net-applications-january

Saistītās tēmas: microsoftwindows

Izsaki savu viedokli