Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ja Microsoft Office produkti ir par dārgu, tad piedāvājam labu alternatīvu. OpenOffice 1.0 Pilnībā savietojams produkts kas tiek izplatīts BEZ MAKSAS. Programmatētājiem no Microsoft siksnas nāksies savilkt ciešāk. Jo viņiem parādījies nopietns konkurents OpenOffice. Ja par MS Office mēs (ar saviem mazajiem ienākumiem) esam spiesti maksāt pāris simtus $, tad par OpenOffice nav jāmaksā nekas !

OpenOffice web lapa bija ar labu dizainu un plašu informācijas klāstu, tāpēc lejupielādēt nebija nekādu problēmu. fails atnāca ātri un bez problēmam.
Sākās instalēšana. Patīkams logs un instalācijas procesa dizains. Sen jau bija apnicis veco offisu garlaicīgie logi. Vienīgais nepatīkamais moments bija n-to datu aizpildīšana, bet kuram gan tā nav ?

Instalācija ir notikusi varam sākt lietot programmu.
UZKĀRĀS !!! Pirmo reizi kad palaidu, softs vienkārši uzkārās. Tas nekas. Esmu pacietīgs un varu mēģināt vēlreiz. Otreiz viss aizgāja kā pienākas un bez starpgadījumiem. Pirmais iespaids – patīkams dizains (nopietns). Bet protams dizains vēl neko nenozīmē. Mums vajag reālu darbu. Atveram līguma dokumentu. Tas protams izdodas, un visas garumzīmes ir tur kur tām jābūt, un viss ir salasāms. Testi paliek arvien nopietnāki un atveram sarežģītu projektu, kurā ir bildes un tabulas. Protams viss ir savās vietās un pareizajā valdodā. Mēģinam atvērt failu kas ir rakstīts krievu valodā ar krievu kodējumu protams viss izdodas. Lieliski. Tas priecē, ka esam atraduši alternatīvu esošajam dārgajam MS Office.
Bet Word nav vienīgais kas ir ietverts šajā office pakā. Te vēl ir Calc (analogs Excel), kā arī Draw (grafika) un analogs Powerpoint. Atklāti sakot OpenOffice Calc (excel) mazliet pievīla. Atverot excel failu, tas neizskatījās tāds kādu es to redzu MS Excel. Bija problēmas ar alignmentu. Tas vispār nestrādāja, bet varbūt es īsti nemācēju ar viņu strādāt. Katrā gadījumā ir labs supports, ko var iegūt apmeklējot officiālo web lapu: http://www.openoffice.org/

Elementāras biroja grafikas apstrādei pilnībā varētu pietikt programmā “Draw”. Ļoti ātri atveras un ietver sevī dažādus vērtīgus instrumentus. Līnijas, teksti, taisnstūri pat 3D objekti. Programmā ir integrēta ļoti plaša grafisko elementu galerija, tas varētu palīdzēt veidojot dažādus grafikas failus.
Katrā gadījumā iesakam pamēģināt. Iespējams šis produkts palīdzēs ikdienas darbā, varbūt palīdzēs jums ietaupīt daudz naudas.

Saistītās tēmas: openoffice

Izsaki savu viedokli