Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Opel ADAM ir individualizācijas čempions, kurš piemērojams dažādām vajadzībām – arī ugunsdzēsēju departamenta. 

Izteiksmīgais pilsētvides mazauto tagad demonstrē savu piemērotību glābšanas dienestu nepieciešamībām – šoreiz kā ātrs un izveicīgs ugunsdzēsēju brigādes pārvietošanās līdzeklis. Sērijveidā ražoto Opel ADAM piedāvājums ietver 12 virsbūves krāsas un trīs papildu kombinējamus jumta toņus, taču ugunsdzēsējiem ekskluzīvi tiek piedāvāts viņiem tradicionālais sarkanbaltais krāsu salikums. Dzīvesstila mazauto turpina Opel dzīvības glābēju automobiļu tradīcijas, kuras aizsākās pirms vairāk kā 100 gadiem ar „Daktera auto”.

285819-m

Ugunsdzēsēju brigādes pirmās palīdzības Opel ADAM: drošība līdz smalkākajām niansēm

Opel Special Vehicles GmbH moderno pilsētvides ADAM pārveidoja iespaidīgā ugunsdzēsēju brigādes pirmās palīdzības automobilī. Mazauto tapa ietērpts sarkanbaltās krāsas, tā motora pārsegu, sānu durvis un bagāžnieka vāku rotā neatliekamās palīdzības dienesta tālruņa numurs 112, bet uz jumta tika izvietotas īpašas LED bākugunis un skaņas signālu ierīces. Papildus tam, ugunsdzēsēju brigādes ADAM salonā ir pieejams divtaktu rotējošais trauksmes slēdzis, bet centra konsolē – pārnēsājamās Tetra rācijas un to turētājs. Īpašais aprīkojums ietver modernākās inovācijas, tai skaitā IntelliLink informācijas un izklaides sistēmu, kura ir savienojama ar iPhone un Android viedtālruņiem, tādējādi padarot ADAM par vislabāk savienojamo mazauto. Daudz apbalvojumu ieguvušais jaunpienācējs piedāvā plašu aprīkojuma un tehnoloģiju klāstu – pilnībā automātisko automašīnas stāvvietā novietošanas palīgsistēmu, apsildāmu stūri kombinācijā ar apsildāmiem priekšējiem sēdekļiem, aklās zonas brīdinājuma sistēmu, FlexDock brīvroku sistēmas portu viedtālruņiem, 18” diskus ar sarkanbaltām uzlikām un LED dienas gaitas lukturus.

Īpaši praktiska ir ugunsdzēsēju brigādes ADAM modeļa aizmugure, kurai kompānija Bösenberg izstrādājusi speciālu dizainu un parūpējusies par pirmās palīdzības mugursomas, defibrilatora, ugunsdzēšamā aparāta un ķiveres drošu nostiprināšanu, lai, traucoties uz negadījuma vietu, viss ekipējums paliktu savās vietās.

Veiklais dzīvības glābējs: glābšanas dienestu pārvietošanās līdzekļu senās tradīcijas Opel

Nedaudz īsāks par 3,7 metriem un ekipēts ar lērumu inovatīvu tehnoloģiju, veiklais pilsētvides mazauto ADAM ir ideāli piemērots pirmās palīdzības sniegšanai pilsētas satiksmes apstākļos. Opel ir vairāk kā 100 gadus senas tradīcijas neatliekamās palīdzības automobiļu nodrošināšanā, un ADAM sekmīgi turpina šo stāstu.

Pirmais šāda veida automobilis bija 1909. gada „Opel 4/8 hp”. Pavisam drīz divvietīgajam automobilim tika piešķirta iesauka „Daktera auto”. Tas bija mazāks un izveicīgāks kā ierastie automobiļi un daudz vieglāk varēja manevrēt pa šaurajām ielām, tādā veidā ļaujot dakteriem nokļūt pie saviem pacientiem ātrāk un ērtāk.

Profesionālo glābēju un viņu aprīkojuma nozīmi autoražotājs vēl vairāk izprata divus gadus vēlāk. 1911. gadā milzīgs ugunsgrēks nopostīja lielu daļu Riselsheimas rūpnīcas. Tā rezultātā, ar jau esošā brīvprātīgo ugunsdzēsēju departamenta atbalstu, tika dibināta profesionāla Opel ugunsdzēsēju brigāde, un tika radīts „motorizēts ugunsdzēšamais pumpis” rūpnīcas vajadzībām. Opel jau ar pirmajiem modeļiem uzstādīja jaunus tehniskos standartus. Ugunsdzēsēju brigādes pārvietošanās līdzekļi ātri vien izpelnījās vietēju un starptautisku klientu uzmanību. Viens no slavenākajiem zīmola glābšanas dienestu pārvietošanās līdzekļiem ir Opel Blitz. Šasiju daudzveidība bija pamatā personāla transporta, kuri ļāva pārvadāt līdz pat deviņām personām, un ugunsdzēšamo kravas auto attīstībai.

1952. gadā tika izstrādāts jauns Blitz modelis un, ņemot vērā tā augošo popularitāti ugunsdzēsēju vidū, tas ātri kļuva par tirgus līderi. Tā dzīvīgais un slodzi panesošais karburatora dzinējs bija īpaši robusts. Mazāko ugunsdzēsēju departamentu ugunsdzēšamo kravas auto bāze tika balstīta uz Opel Blitz 1,75 t modeļiem, kas bija viņu pirmie motorizētie pārvietošanās līdzekļi. Daudzi no tiem kalpoja līdz pat 80. gadiem.

Šobrīd Opel meitas uzņēmums Opel Special Vehicles GmbH (OSV) no sērijveidā ražotajiem automobiļiem speciālos pārvietošanās līdzekļus būvē policijai, ambulancei un ugunsdzēsēju brigādēm. Īpaši pielāgotas ir piecdurvju Astra un Sports Tourer versijas, Insignia Sports Tourer, Corsa, Antara un Zafira saimes, kā arī plašais Zafira Tourer minivens. Kopā ar sertificētiem pārbūves partneriem Opel arī Vivaro un Movano modeļus padarījis pieejamus kā plaša izmantojuma darbinieku, neatliekamās palīdzības dienestu un ugunsdzēsēju pārvietošanās līdzekļus.

Saistītās tēmas: automašīnasopel

Izsaki savu viedokli