Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Šā gada pavasarī viedtālruņu tirgu piemeklēja “mazā revolūcija” – OnePlus One viedtālrunis. Tā ir ierīce, kas nodrošina augstākās raudzes tehnisko specifikāciju par ļoti draudzīgu cenu. Tagad zināms, cik ierīces kompānijai izdevies realizēt.

OnePlus One debiju piedzīvoja aprīlī, bet pārdošanā nonāca neilgi pēc tam. Tiesa, ņemot vērā, ka OnePlus ir jauna kompānija ar ierobežotiem finansiālajiem līdzekļiem, ierīces laišanai tirgū tika izmantota jauna taktika – ielūgumu sistēma. Lai arī tā radīja problēmas iegādāties ierīci vairāku mēnešu garumā, vienlaikus tā ļāva kompānijai sakārtot izstrādes un loģistikas procesus.

Rezultātā tas viss vainagojies ar panākumiem. Kā apgalvo kompānijas līdzdibinātājs Karls Pei – ir izdevies pārdot vairāk nekā 500 tūkstošus One viedtālruņu, turklāt līdz gada beigām tiek plānots sasniegt miljonu realizētu vienību.

Neraugoties uz iespaidīgo realizācijas apjomu, One kompānijas budžetā ienes visai niecīgu līdzekļu apjomu. Kā norāda Pei, katrs pārdotais tālrunis kompānijas budžetā ienes viencipara dolāra skaitli.

Rezultātā OnePlus One peļņa ir apdraudēta, taču kompānija plāno iegūt līdzekļus pārdodot dažādus aksesuārus. Domājams, ka šajā gadījumā ir runa gan par aksesuāriem viedtālrunim, gan viedajām aprocēm.

Nobeigumā gan jāatzīmē, ka, lai arī 500 tūkstoši realizētu vienību varētu nešķist daudz, jo lielajām kompānijām nepieciešamas vien pāris dienas, lai realizētu šādu tālruņu apjomu, priekš kompānijas, kas ir nepilnu gadu veca un kuras mārketinga daļas budžets ir vien daži simti dolāru, tas ir iespaidīgs sasniegums.

oneplus one

Saistītās tēmas: oneoneplusviedtālruņi

Izsaki savu viedokli