Aktuāls

Ženēvā prezentēs pirmo sērijas lidojošo automašīnu

Auto, Moto

Sony liek cerēt, ka organisko gaismas diožu paneļi kā alternatīva plazmas un LCD televizoriem mūs sagaida jau diezgan tuvā nākotnē. OLED, jeb organisko gaismas diožu displejs, būtiski atšķiras no CRT, LCD, SED un plazmas. OLED displejā gaismu izstaro katrs pikselis – katrs punkts uz ekrāna ir ļoti neliela gaismas diode, kas, atkarībā no strāvas intensitātes, izstaro spožāku vai blāvāku gaismu. Jau šobrīd OLED displejus diezgan plaši izmanto mobilajos tālruņos, mp3 atskaņotājos un citās pārnēsājamās ierīcītēs, kurām vajadzīgs neliels, kvalitātīvs un spožs ekrāns, kas patērē pēc iespējas mazāk strāvas.

Izgatavot 20, 30 vai pat 40 collu lielu OLED displeju tehniski ir iespējams. Daudz grūtāk ir tos ražot masveidīgi un ar samērīgu pašizmaksu. Vismaz šobrīd lielo OLED displeju ražošana neatmaksātos, jo LCD un plazmas televizorus izgatavot ir daudz lētāk.

Tomēr Sony Electronics negrib mest plinti krūmos un gaidīt, kamēr perspektīvo OLED tehnoloģiju izauklē kāda cita kompānija. Sony pie organisko gaismas diožu (OLED) displejiem strādā jau gadiem un nu beidzot vērojami arī pirmie darba augļi.

Viens no CES 2007 Sony stenda eksponātiem bija 27 collas liels plakanais televizors ar pārsteidzošu ekrāna gaišumu un LCD netipiski dziļu kontrastu. Jā, tas bija OLED displejs – dzīvs pierādījums tehnoloģijas varētspējai.

Sony neslēpj, ka līdz OLED displeju masveida ražošanai vel tāls ceļš ejams. Tomēr ne tik tāls, kā dažiem varbūt likās. “Tas nav tik tālu, cik jums šķiet. Iespējams, nākamgad.” – kompānijas prezidenta Stana Glāzgova vārdi liek noprast, ka OLED televizori kā masu patēriņa prece parādīsies jau 2008. gadā.

Izsaki savu viedokli