Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas MessageLabs kārtējais ziņojums liecina, ka 2007. gada oktobrī surogātpasta līmenis nedaudz pieaudzis salīdzinājumā ar iepriekšējiem mēnešiem un veidojis 74,5% no kopējā pasta trafika. Kompānijas eksperti konstatē, ka vairums neprasīto sūtījumu bijis teksta vai html formātā. Saskaņā ar MessageLabs datiem, aplūkojamajā laikposmā grafiskais surogātpasts veidojis mazāk par 10% no kopējā surogātpasta trafika, savukārt surogātpasta sūtījumi ar piesaistītiem failiem (.pdf, .zip, .rar, .xls, .rtf formātos) – mazāk par 1% no kopējā surogātpasta apjoma internetā.

MessageLabs speciālisti oktobra vidū konstatējuši masveidīgu “biržas” surogātpasta sūtīšanu no Storm Worm botu tīkla, kurā izmantoti piesaistītie faili mp3 formātā. Pusotras diennakts laikā MessageLabs bloķējusi 15 miljonu šādu sūtījumu, kas, saskaņā ar ekspertu aplēsēm, ir 5-15% no kopējā surogātpasta apjoma šajā laikposmā. MessageLabs pētnieki uzsver masveidīgā sūtījuma izmēģinājuma raksturu un paredz šādas surogātpasta tehnoloģijas tālāku attīstību. Viņi uzskata, ka vēlāk spamotāji var no mp3 failu sūtīšanas pāriet pie reklāmas audioierakstu izvietošanas bezmaksas tīmekļa saimniekserveros (piemēram, YouTube, Google Video, MySpace), kā tas agrāk jau notika ar grafisko surogātpastu. Iespējami arī spamotāju eksperimenti ar video un ppt formāta failiem.

MessageLabs lēš, ka oktobrī samazinājies kaitīgo e-pasta vēstuļu skaits – vidēji vīruss bijis tikai vienā no katrām 161,5 vēstulēm. Kompānijas pētnieki to izskaidro ar Storm Worm aktivitātes samazināšanos; šī kaitīgā programma interneta lietotājus sevišķi aktīvi “bombardēja” 2007. gada augustā un septembrī.

Oktobrī retāki kļuvuši arī “phishing” uzbrukumi – MessageLabs dati liecina, ka šāds raksturs bijis tikai vienai no katrām 174 vēstulēm. Tomēr “phishing” uzbrukumi sasnieguši neredzēti augstu līmeni, ja to skaitu salīdzina ar pārējiem uzbrukumu veidiem caur e-pastu: šādas vēstules oktobrī veidojušas 92,8% no visa kaitīgā trafika.

Noslēgumā norādīts, ka gandrīz puse kaitīgo programmu, kuras oktobrī konstatējuši MessageLabs speciālisti, nav bijusi reģistrēta kompānijas datu bāzē. Speciālisti ik dienas konstatējuši vidēji 1100 jaunu kaitīgu tīmekļa vietņu – šis rādītājs pieaudzis par 63%.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli